This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!

Dzisiaj jest: 14 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzi: Stella, Bonawentura, Marcelin
  1. Chrzest święty
  2. Spowiedź święta
  3. Bierzmowanie
  4. Sakrament małżeństwa
  5. Sakrament chorych
  6. Pogrzeb

Chrzest święty

Chrzest święty jest udzielany w każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.15.

W przypadku zagrożenia życia dziecka chrzest może być udzielony w każdej chwili.

Spowiedź święta

Spowiedź św. jest sprawowana codziennie przed Mszą św. Można poprosić o spowiedź również poza wyznaczonym czasem.

Specjalne dni spowiedzi, z zaproszonymi spowiednikami, są organizowane w Adwencie i w Wielkim Poście podczas rekolekcji.

W pierwsze piątki miesiąca z sakramentu pokuty można skorzystać w godzinach od 16.00 do 17.00. W okresie letnim od 17.00 do 18.00.

Bierzmowanie

Bierzmowanie jest udzielane młodzieży gimnazjalnej po kilkuletnim przygotowaniu na lekcjach religii i katechezach w kościele. Katechezy odbywają się po Mszy świętej w salce pod plebanią w pierwsze piątki dla klasy III, w drugie piątki dla klasy II i w trzecie piątki dla klasy I.

Sakrament małżeństwa

Śluby są udzielane w sobotę na Mszy św.

Pragnący zawrzeć ślub kościelny powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej na trzy miesiące przed planowanym ślubem. Należy przynieść ze sobą metrykę chrztu, świadectwa z nauki religii (indeks) i dowód tożsamości. Osoby zawierające małżeństwa konkordatowe muszą przynieść stosowny dokument z Urzędu Stanu Cywilnego.

Sakrament chorych

Namaszczenie chorych jest udzielane na każde życzenie chorego lub jego rodziny o każdej porze dnia i nocy. Starajmy się by nasi chorzy i starzy domownicy nie odeszli z tego świata bez posługi kapłańskiej, bez sakramentów, bez wiatyku.

Przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem po wcześniejszym zgłoszeniu chorego istnieje możliwość przyjęcia Sakramentu Pokuty i Komunii Św. Komunia Święta roznoszona jest do chorych przez Nadzwyczajnego Szafarza również w niedziele i pierwsze piątki miesiąca.

Pogrzeb

Pogrzeby zgłaszamy w kancelarii parafialnej. Należy przynieść ze sobą akt zgonu z USC. Jeśli zmarły zakończył życie w szpitalu, należy dostarczyć zaświadczenie od kapelana szpitala o przyjętych sakramentach.

Wtorek 2020-07-14, 15. tydz. zwykły

Jezus począł czynić wyrzuty miastom, w których dokonało się najwięcej Jego cudów, że się nie nawróciły. «Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno w worze i w popiele by się nawróciły. Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam. A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, przetrwałaby aż do dnia dzisiejszego. Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie».