Dzisiaj jest: 30 Listopad 2020    |    Imieniny obchodzi: Justyna, Andrzej, Konstanty
  1. Chrzest święty
  2. Spowiedź święta
  3. Bierzmowanie
  4. Sakrament małżeństwa
  5. Sakrament chorych
  6. Pogrzeb

Chrzest święty

Chrzest święty jest udzielany w każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.15.

W przypadku zagrożenia życia dziecka chrzest może być udzielony w każdej chwili.

Spowiedź święta

Spowiedź św. jest sprawowana codziennie przed Mszą św. Można poprosić o spowiedź również poza wyznaczonym czasem.

Specjalne dni spowiedzi, z zaproszonymi spowiednikami, są organizowane w Adwencie i w Wielkim Poście podczas rekolekcji.

W pierwsze piątki miesiąca z sakramentu pokuty można skorzystać w godzinach od 16.00 do 17.00. W okresie letnim od 17.00 do 18.00.

Bierzmowanie

Bierzmowanie jest udzielane młodzieży gimnazjalnej po kilkuletnim przygotowaniu na lekcjach religii i katechezach w kościele. Katechezy odbywają się po Mszy świętej w salce pod plebanią w pierwsze piątki dla klasy III, w drugie piątki dla klasy II i w trzecie piątki dla klasy I.

Sakrament małżeństwa

Śluby są udzielane w sobotę na Mszy św.

Pragnący zawrzeć ślub kościelny powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej na trzy miesiące przed planowanym ślubem. Należy przynieść ze sobą metrykę chrztu, świadectwa z nauki religii (indeks) i dowód tożsamości. Osoby zawierające małżeństwa konkordatowe muszą przynieść stosowny dokument z Urzędu Stanu Cywilnego.

Sakrament chorych

Namaszczenie chorych jest udzielane na każde życzenie chorego lub jego rodziny o każdej porze dnia i nocy. Starajmy się by nasi chorzy i starzy domownicy nie odeszli z tego świata bez posługi kapłańskiej, bez sakramentów, bez wiatyku.

Przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem po wcześniejszym zgłoszeniu chorego istnieje możliwość przyjęcia Sakramentu Pokuty i Komunii Św. Komunia Święta roznoszona jest do chorych przez Nadzwyczajnego Szafarza również w niedziele i pierwsze piątki miesiąca.

Pogrzeb

Pogrzeby zgłaszamy w kancelarii parafialnej. Należy przynieść ze sobą akt zgonu z USC. Jeśli zmarły zakończył życie w szpitalu, należy dostarczyć zaświadczenie od kapelana szpitala o przyjętych sakramentach.

Poniedziałek 2020-11-30, Święto św. Andrzeja, apostoła

Gdy Jezus przechodził obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał dwóch braci, Szymona, zwanego Piotrem, i brata jego Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. I rzekł do nich: «Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi». Oni natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim. A gdy poszedł stamtąd dalej, ujrzał innych dwóch braci, Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego Jana, jak z ojcem swym Zebedeuszem naprawiali w łodzi swe sieci. Ich też powołał. A oni natychmiast zostawili łódź i ojca i poszli za Nim.