Dzisiaj jest: 21 Wrzesień 2019    |    Imieniny obchodzi: Hipolit, Mateusz, Daria

Proboszcz parafii

Ks. Andrzej Jeleń ur. 15.07.1969 w Chrzanowie, wyświęcony w 1995, w Sieniawie od 17 grudnia 2016.

• Kraków – Ruczaj Parafia Zesłania Ducha Świętego,
  • Kraków – Parafia Wniebowzięcia NMP – Mariacka.

Osoby pracujące w duszpasterstwie

Nadzwyczajny Szafarz Eucharystii: Franciszek Czaja

Katechetka: mgr Zdzisława Czyszczoń

Kościelny: Mieczysław Pałasz

Organistka: Magdalena Zając

Grabarz: Roman Kmiecik

Sobota 2019-09-21, ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA APOSTOŁA I EWANGELISTY

Gdy Jezus wychodził z Kafarnaum, ujrzał człowieka siedzącego w komorze celnej, imieniem Mateusz, i rzekł do niego: „Pójdź za Mną”. On wstał i poszedł za Nim. Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i siedzieli wraz z Jezusem i Jego uczniami. Widząc to, faryzeusze mówili do Jego uczniów: „Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami?” On, usłyszawszy to, rzekł: „Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: «Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary». Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników”.