Dzisiaj jest: 26 Maj 2022    |    Imieniny obchodzi: Filip, Paulina, Marianna

Święta zniesione

8.00, 17.00 – Kościół

15.30 – Salka katechetyczna

Pierwsze piątki i pierwsze soboty miesiąca

Dodatkowa Msza św. z nabożeństwem o godz. 8.00

Odpust parafialny ku czci św. Antoniego z Padwy w 2020 będzie w niedzielę 14 czerwca.

Odpust ku czci Niepokalanego serca NMP w pierwszą sobotę września.

Nabożeństwa

Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP – w każdą środę po Mszy św. wieczornej (z wyjątkiem maja i października)

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – w każdy piątek po Mszy św. wieczornej (z wyjątkiem maja i października)

Roraty - Msza św. poranna i wieczorna

Droga Krzyżowa – w piątek przed Mszą świętą wieczorną o godz. 16.30 dla dzieci i dorosłych. Dodatkowo w niedzielę o godz. 9.00 po porannej Mszy świętej.

Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 15.00

Majowe – po Mszy świętej wieczornej przez cały miesiąc maj, niedziela po Mszy św. o godz. 11.15

Czerwcowe – po Mszach świętych rannych i wieczornych

Różaniec – po Mszy świętej wieczornej przez cały miesiąc październik, niedziela po Mszy świętej o godz. 11.15

Czwartek 2022-05-26, Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

J 16,16-20

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeszcze chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie». Wówczas niektórzy z Jego uczniów mówili między sobą: «Cóż to znaczy, co nam mówi: „Chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie”; oraz: „Idę do Ojca”?» Mówili więc: «Cóż znaczy ta chwila, o której mówi? Nie rozumiemy tego, co powiada». Jezus poznał, że chcieli Go pytać, i rzekł do nich: «Pytacie się jeden drugiego o to, że powiedziałem: „Chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie?” Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz przemieni się w radość».