Dzisiaj jest: 24 Luty 2020    |    Imieniny obchodzi: Maciej, Bogusz, Modest

Święta zniesione

8.00, 17.00 – Kościół

15.30 – Salka katechetyczna

Pierwsze piątki i pierwsze soboty miesiąca

Dodatkowa Msza św. z nabożeństwem o godz. 8.00

Odpust parafialny ku czci św. Antoniego z Padwy jest odprawiany w najbliższą niedzielę przed 13 czerwca.

Odpust ku czci Niepokalanego serca NMP w pierwszą sobotę września.

Nabożeństwa

Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP – w każdą środę po Mszy św. wieczornej (z wyjątkiem maja i października)

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – w każdy piątek po Mszy św. wieczornej (z wyjątkiem maja i października)

Roraty - Msza św. poranna i wieczorna

Droga Krzyżowa – w piątek przed Mszą świętą wieczorną o godz. 16.30 dla dzieci i dorosłych. Dodatkowo w niedzielę o godz. 9.00 po porannej Mszy świętej.

Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 15.00

Majowe – po Mszy świętej wieczornej przez cały miesiąc maj, niedziela po Mszy św. o godz. 11.15

Czerwcowe – po Mszach świętych rannych i wieczornych

Różaniec – po Mszy świętej wieczornej przez cały miesiąc październik, niedziela po Mszy świętej o godz. 11.15

Poniedziałek 2020-02-24, 7. tydz. zwykły

Mk 9,14-29

Gdy Jezus z Piotrem, Jakubem i Janem zstąpił z góry i przyszedł do uczniów, ujrzał wielki tłum wokół nich i uczonych w Piśmie, którzy rozprawiali z nimi. Skoro Go zobaczyli, zaraz podziw ogarnął cały tłum i przybiegając, witali Go. On ich zapytał: „O czym rozprawiacie z nimi?” Odpowiedział Mu jeden z tłumu: „Nauczycielu, przyprowadziłem do Ciebie mojego syna, który ma ducha niemego. Ten gdziekolwiek go chwyci, rzuca nim, a on wtedy się pieni, zgrzyta zębami i drętwieje. Powiedziałem Twoim uczniom, żeby go wyrzucili, ale nie mogli”. On zaś rzekł do nich: „O plemię niewierne, dopóki mam być z wami? Dopóki mam was cierpieć? Przyprowadźcie go do Mnie”. I przywiedli go do Niego. Na widok Jezusa duch zaraz począł szarpać chłopca, tak że upadł na ziemię i tarzał się z pianą na ustach. Jezus zapytał ojca: „Od jak dawna to mu się zdarza?” Ten zaś odrzekł: „Od dzieciństwa. I często wrzucał go nawet w ogień i w wodę, żeby go zgubić. Lecz jeśli możesz co, zlituj się nad nami i pomóż nam”. Jezus mu odrzekł: „Jeśli możesz? Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy”. Natychmiast ojciec chłopca zawołał: „Wierzę, zaradź memu niedowiarstwu!” A Jezus widząc, że tłum się zbiega, rozkazał surowo duchowi nieczystemu: „Duchu niemy i głuchy, rozkazuję ci, wyjdź z niego i nie wchodź więcej w niego”. A on krzyknął i wyszedł wśród gwałtownych wstrząsów. Chłopiec zaś pozostawał jak martwy, tak że wielu mówiło: „On umarł”. Lecz Jezus ujął go za rękę i podniósł, a on wstał. Gdy przyszedł do domu, uczniowie pytali Go na osobności: „Dlaczego my nie mogliśmy go wyrzucić?” Rzekł im: „Ten rodzaj można wyrzucić tylko modlitwą i postem”.

Środa Popielcowa
(środa, 26, luty 2020, za 2 dni)