Dzisiaj jest: 21 Wrzesień 2019    |    Imieniny obchodzi: Hipolit, Mateusz, Daria

8.00, 11.15 - Kościół

9.30 - Salka katechetyczna

- Poniedziałek, środa, piątek, sobota: 17.00

- Wtorek, czwartek: 8.00

- W maju i październiku Msza św. tylko wieczorna

Święta nakazane

8.00, 11.15 – Kościół

9.30 – Salka katechetyczna

Święta zniesione

8.00, 17.00 – Kościół

15.30 – Salka katechetyczna

Pierwsze piątki i pierwsze soboty miesiąca

Dodatkowa Msza św. z nabożeństwem o godz. 8.00

Odpust parafialny ku czci św. Antoniego z Padwy jest odprawiany w najbliższą niedzielę przed 13 czerwca.

Odpust ku czci Niepokalanego serca NMP w pierwszą sobotę września.

Nabożeństwa

Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP – w każdą środę po Mszy św. wieczornej (z wyjątkiem maja i października)

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – w każdy piątek po Mszy św. wieczornej (z wyjątkiem maja i października)

Roraty - Msza św. poranna i wieczorna

Droga Krzyżowa – w piątek przed Mszą świętą wieczorną o godz. 16.30 dla dzieci i dorosłych. Dodatkowo w niedzielę o godz. 9.00 po porannej Mszy świętej.

Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 15.00

Majowe – po Mszy świętej wieczornej przez cały miesiąc maj, niedziela po Mszy św. o godz. 11.15

Czerwcowe – po Mszach świętych rannych i wieczornych

Różaniec – po Mszy świętej wieczornej przez cały miesiąc październik, niedziela po Mszy świętej o godz. 11.15

Sobota 2019-09-21, ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA APOSTOŁA I EWANGELISTY

Gdy Jezus wychodził z Kafarnaum, ujrzał człowieka siedzącego w komorze celnej, imieniem Mateusz, i rzekł do niego: „Pójdź za Mną”. On wstał i poszedł za Nim. Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i siedzieli wraz z Jezusem i Jego uczniami. Widząc to, faryzeusze mówili do Jego uczniów: „Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami?” On, usłyszawszy to, rzekł: „Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: «Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary». Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników”.