Dzisiaj jest: 24 Czerwiec 2019    |    Imieniny obchodzi: Danuta, Emilia, Jan

12 NIEDZIELA ZWYKŁA 23 VI 2019

A wy, za kogo Mnie uważacie ? Od odpowiedzi na to pytanie zależy wszystko. I nasz ziemski los i nasz los po śmierci... Obyśmy umieli odpowiedzieć na nie tak, jak tłumy, ale tak jak Św. Piotr.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli w procesji Bożego Ciała: Radzie Parafialnej, Zakątkowi Sieniawskiemu, Młodzieży, Dzieciom, szczególnie tym sypiącym kwiaty. Policji, Strażakom, wszystkim, którzy przygotowali Ołtarze, porządkowali i ozdabiali teren procesji. Pani Marii, Pani Angelice. Panu Kościelnemu, Panom Szafarzom i Służbie Liturgicznej. Wszystkim, którzy się przyczynili do pięknego przeżycia tego wydarzenia.

Bardzo dziękuję  przedstawicielom Roli Pytlówka za posprzątanie Kościoła, ofiary na kwiaty i środki czystości. W następnym tygodniu proszę przedstawicieli Roli Wsołówka o posprzątanie kościoła w sobotę w godzinach rannych.

Dzisiaj, jak co roku są w naszej Parafii Księża Salezjanie z Krakowa Pychowic, którzy budują kościół, a nasz Dekanat im patronuje. Dziękujemy im za kazania i ofiarujemy składkę na budowę Kościoła.

We czwartek Mszą Świętą o 9.00. w kaplicy uroczyście zakończyliśmy rok szkolny. Wszystkim Dzieciom i Nauczycielom życzę Błogosławionych wakacji.

Po Mszach Świętych członkowie naszego Zespołu Caritas będą zbierać do puszek ofiary na leczenie dla bardo chorego Parafianina.

2 lipca o godzinie 14.00. firma Green Office będzie o 14.00. na parkingu koło Klubu Janosik zbierać zużyty sprzęt elektryczny.

W dniach 31 lipca do 3 sierpnia w naszej Parafii organizowana jest pielgrzymka do Warszawy, Niepokalanowa i Żelazowej Woli z okazji 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Zapisy i więcej informacji w Bibliotece Publicznej w Sieniawie i na stronach parafii.

Poniedziałek 2019-06-24, Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

Łk 1,57-66.80

Dla Elżbiety nadszedł czas rozwiązania i urodziła syna. Gdy jej sąsiedzi i krewni usłyszeli, że Pan okazał tak wielkie miłosierdzie nad nią, cieszyli się z nią razem. Ósmego dnia przyszli, aby obrzezać dziecię, i chcieli mu dać imię ojca jego, Zachariasza. Jednakże matka jego odpowiedziała: „Nie, lecz ma otrzymać imię Jan”. Odrzekli jej: „Nie ma nikogo w twoim rodzie, kto by nosił to imię”. Pytali więc znakami jego ojca, jak by go chciał nazwać. On zażądał tabliczki i napisał: „Jan będzie mu na imię”. I wszyscy się dziwili. A natychmiast otworzyły się jego usta, język się rozwiązał i mówił wielbiąc Boga. I padł strach na wszystkich ich sąsiadów. W całej górskiej krainie Judei rozpowiadano o tym wszystkim, co się. zdarzyło. A wszyscy, którzy o tym słyszeli, brali to sobie do serca i pytali: „Kimże będzie to dziecię?” Bo istotnie ręka Pańska była z nim. Chłopiec zaś rósł i wzmacniał się duchem; a żył na pustkowiu aż do dnia ukazania się przed Izraelem.