Dzisiaj jest: 24 Luty 2020    |    Imieniny obchodzi: Maciej, Bogusz, Modest

7 Niedziela Zwykła 23 lutego 2020

Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski. Nie pozostawiajmy głusi na ten Głos...

Dziękuję  przedstawicielom Roli Dworskie Pole + Młynówka za sprzątanie Kościoła i ofiary na kwiaty i środki czystości. W następnym tygodniu proszę przedstawicieli Roli Kudłoskówka o posprzątanie w sobotę w godzinach rannych.

W najbliższą środę Popielec. Rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu obowiązuje post ścisły osoby od 18 do 60 roku życia. Post ścisły to bezmięsne dwa lekkie posiłki i jeden do syta.

Msze Święte w środę popielcową z obrzędem posypania głów popiołem będą o 8.00. i 17.00. w kościele i o 15.30. w kaplicy.

Przez cały Wielki Post w piątki Droga Krzyżowa będzie w każdy piątek po Mszy Świętej o 17.30. dla dzieci i dorosłych, a dla tych którzy nie mogą w niej uczestniczyć dodatkowo Droga Krzyżowa w niedziele po Mszy Św. o 8.00. W kaplicy Droga Krzyżowa o 16.00.

Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o 15.00.

Ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa, jak w zeszłych latach przeznaczone będą na działalność charytatywną w naszej Parafii.

W najbliższy piątek 28 lutego piątek na adorację przed Mszą Świętą, Mszę Świętą wieczorną i spotkanie przed Bierzmowaniem zapraszam klasę 6.

Poniedziałek 2020-02-24, 7. tydz. zwykły

Mk 9,14-29

Gdy Jezus z Piotrem, Jakubem i Janem zstąpił z góry i przyszedł do uczniów, ujrzał wielki tłum wokół nich i uczonych w Piśmie, którzy rozprawiali z nimi. Skoro Go zobaczyli, zaraz podziw ogarnął cały tłum i przybiegając, witali Go. On ich zapytał: „O czym rozprawiacie z nimi?” Odpowiedział Mu jeden z tłumu: „Nauczycielu, przyprowadziłem do Ciebie mojego syna, który ma ducha niemego. Ten gdziekolwiek go chwyci, rzuca nim, a on wtedy się pieni, zgrzyta zębami i drętwieje. Powiedziałem Twoim uczniom, żeby go wyrzucili, ale nie mogli”. On zaś rzekł do nich: „O plemię niewierne, dopóki mam być z wami? Dopóki mam was cierpieć? Przyprowadźcie go do Mnie”. I przywiedli go do Niego. Na widok Jezusa duch zaraz począł szarpać chłopca, tak że upadł na ziemię i tarzał się z pianą na ustach. Jezus zapytał ojca: „Od jak dawna to mu się zdarza?” Ten zaś odrzekł: „Od dzieciństwa. I często wrzucał go nawet w ogień i w wodę, żeby go zgubić. Lecz jeśli możesz co, zlituj się nad nami i pomóż nam”. Jezus mu odrzekł: „Jeśli możesz? Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy”. Natychmiast ojciec chłopca zawołał: „Wierzę, zaradź memu niedowiarstwu!” A Jezus widząc, że tłum się zbiega, rozkazał surowo duchowi nieczystemu: „Duchu niemy i głuchy, rozkazuję ci, wyjdź z niego i nie wchodź więcej w niego”. A on krzyknął i wyszedł wśród gwałtownych wstrząsów. Chłopiec zaś pozostawał jak martwy, tak że wielu mówiło: „On umarł”. Lecz Jezus ujął go za rękę i podniósł, a on wstał. Gdy przyszedł do domu, uczniowie pytali Go na osobności: „Dlaczego my nie mogliśmy go wyrzucić?” Rzekł im: „Ten rodzaj można wyrzucić tylko modlitwą i postem”.

Środa Popielcowa
(środa, 26, luty 2020, za 2 dni)