Dzisiaj jest: 19 Marzec 2019    |    Imieniny obchodzi: Józef, Bogdan, Marek

1 Niedziela Wielkiego Postu 10 marca 2019

Nie samym chlebem żyje człowiek. Wielki Post, który rozpoczęliśmy Środą Popielcową to czas w którym mamy sobie tę prawdę przypomnieć i zgłębić...

Dziękuję bardzo przedstawicielom Roli Cieluchówka + Żądłówka za sprzątanie kościoła i ofiary, na kwiaty i środki czystości. W przyszłym tygodniu proszę przedstawicieli Roli Węglarzówka o posprzątanie kościoła jak zwykle w sobotę w godzinach porannych.

Rozpoczęliśmy prace przy zagospodarowaniu przestrzeni wokół naszego Kościoła. Bardzo dziękuję za podjęcie się tego dzieła. O drugim etapie równania trawnika i sadzenia nowych drzew, kiedy warunki pogodowe na to pozwolą poinformuję.

Dziękuję wszystkim, którzy w tym tygodniu dalej bezinteresownie remontowali i zabezpieczali budynek starej Plebanii.

W tym tygodniu trzeci piątek miesiąca. Droga Krzyżowa i Msza Święta wieczorna dla Młodzieży z klasy 6, a po niej krótkie spotkanie.

W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Przez cały Wielki Post w piątki Droga Krzyżowa o 16.30. dla dzieci i dorosłych, a dla tych którzy nie mogą w niej uczestniczyć dodatkowo Droga Krzyżowa w niedziele po Mszy Św. o 8.00. W kaplicy Droga Krzyżowa o 16.00.

Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o 15.00.

Baranki wielkanocne można już nabywać w zakrystii.

Przypominam, że na Misterium Męki Pańskiej w Myślenicach udamy się 30 marca 2019 (sobota) o godz. 15.30. Zapisy w bibliotece.

Od 31 lipca do 3 sierpnia udajemy się na Parafialną Pielgrzymkę Warszawa - Niepokalanów - Żelazowa Wola. Zapisy i szczegółowe informacje również w bibliotece u Pani Sylwii Matejczyk.

W środę odbyło się spotkanie z Panią, która projektuje witraże do naszego kościoła. Pani przedstawiła piękne projekty. Jest ich 8 w dolnych oknach i 1 w oknie koło Ołtarza. 7 witraży znalazło już swoich fundatorów. Pozostały jeszcze dwa. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy zgłosili chęć fundacji. Po woli będziemy teraz z Bożą pomocą nad tym wszystkim pracować.

Wtorek 2019-03-19, Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP

Mt 1,16.18-21.24a

Jakub był ojcem Józefa, męża Maryi, z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem. Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem prawym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: „Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów”. Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański.

Środa Popielcowa
(środa, 06, marzec 2019, 13 dni temu)