Get Adobe Flash player

Dzisiaj jest: 26 Maj 2022    |    Imieniny obchodzi: Filip, Paulina, Marianna

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 15 V 2022

 

Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, że jesteście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali. Miłość, Miłość i jeszcze raz Miłość! 

Bardzo dziękuję Bełtówka + Stanikówka za posprzątanie Kościoła, za złożone ofiary na środki czystości i kwiaty. Bardzo proszę przedstawicieli Roli Kowalczykówka + Dziatki o posprzątanie kościoła w sobotę w godzinach rannych.

Trwa miesiąc Maj. Miesiąc szczególnie poświęcony Maryi. Nabożeństwa Majowe odprawiamy codziennie po Mszy Świętej o 17.00. W maju wszystkie Msze Święte tradycyjnie będą odprawiane tylko wieczorem o 17.00.

22 maja za dwa tygodnie Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski będzie wizytował naszą Parafię. Na Mszy Świętej o 9.30. przywitamy Go, po Niej będzie spotkanie z przedstawicielami Parafii i o 11.30. Arcybiskup odprawi Sumę i spotka się po niej z Dziećmi i Młodzieżą w kościele. Bardzo proszę o udział we Mszach Świętych o 9.30. i 11.30. w strojach regionalnych.

Dzięki Bogu są jeszcze wolne intencje. Można je zamawiać w kancelarii.

        Rozpoczynamy remont Salki Katechetycznej. Najpierw do przyszłego roku będą prowadzone prace administracyjne, a później przejdziemy do prac budowlanych. Można składać ofiary na ten cel.

Dalej Potrzebujemy Darów Miłosierdzia: nową bieliznę osobistą damską, męską i młodzieżową w różnych rozmiarach. Mydła w kostce, żele do mycia, skarpety damskie, męskie i młodzieżowe oraz dziecięce. Kolorowanki, kredki, zeszyty, rajstopy damskie, maszynki do golenia, pianki do golenia, żywność długo terminową, czekolady, słodycze dla dzieci.

Wszystkie dary można przynosić do salki po Mszach Świętych wieczornych.

Za wszystkie dary składamy serdeczne Bóg zapłać!      

Niech Bóg Miłosierny, który prawdziwie nas ukochał i dla nas się narodził, cierpiał i Zmartwychwstał ma w opiece nas wszystkich i użyczy nam daru zdrowia, pokoju i prawdziwej radości, a wszystkim naszym Gościom z Ukrainy pozwoli w pokoju i bezpieczeństwie powrócić do swoich rodzin i domów.

Polecajmy te sprawy Matce Miłosierdzia: Pod Twoją obronę…

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA 22 V 2022

 

Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Przyjmijmy ten pokój i prośmy, by mógł nim żyć cały świat! 

Dzisiaj rozpoczyna się tydzień Laudato Si z okazji opublikowania przez Papierza Franciszka Encykliki. Szczegóły na plakacie.

Witamy dzisiaj bardzo serdecznie Ks. Arcybiskupa Mareka Jędraszewskiego, który wizytuje naszą Parafię. Bóg zapłać za świadectwo wiary i słowa skierowane do nas. Bóg zapłać za modlitwę za naszą Parafię. My ze swej strony obiecujemy nosić w sercach i modlić się za naszego Biskupa.

Bardzo dziękuję Kowalczykówka + Dziatki za posprzątanie Kościoła, za złożone ofiary na środki czystości i kwiaty. Bardzo proszę przedstawicieli Roli Kalembówka o posprzątanie kościoła w sobotę w godzinach rannych.

Trwa miesiąc Maj. Miesiąc szczególnie poświęcony Maryi. Nabożeństwa Majowe odprawiamy codziennie po Mszy Świętej o 17.00. W maju wszystkie Msze Święte tradycyjnie będą odprawiane tylko wieczorem o 17.00.

W 1983 roku św. Jan Paweł II Wielki powiedział do kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej: Przynależę do seminarium krakowskiego i mam prawo do was, a wy do mnie. Przynależę w tym znaczeniu, że seminarium krakowskie mnie przygotowało do kapłaństwa. To jest wielka rzecz, przygotować człowieka do kapłaństwa. Okres, w którym to się działo w moim życiu, był okresem szczególnym, wyjątkowym. Mając na uwadze te słowa Ojca Świętego, w imieniu Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego serdecznie zapraszam wszystkich młodych mężczyzn, pragnących wkroczyć na drogę formującą do kapłaństwa, do zapisywania się do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej w Krakowie przy ul. Podzamcze 8. Więcej szczegółów na stronie www.seminarium-krakow.pl.Dzięki Bogu są jeszcze wolne intencje. Można je zamawiać w kancelarii.

        Rozpoczynamy remont Salki Katechetycznej. Najpierw do przyszłego roku będą prowadzone prace administracyjne, a później przejdziemy do prac budowlanych. Można składać ofiary na ten cel.

Polecajmy te sprawy Matce Miłosierdzia: Pod Twoją obronę…

 

 

 

         

 

 

         

 

 

 

KOMUNIKAT
RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
PO SPOTKANIU ONLINE W DNIU 25 LUTEGO 2022 ROKU

 

W dniu 25 lutego 2022 r., w związku z ostatnimi wydarzeniami w Ukrainie, zebrała się w trybie nadzwyczajnym online Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski.

 

  1. Biskupi z wielką uwagą, troską i niepokojem śledzą na bieżąco dramatyczne doniesienia medialne płynące z tego kraju. Swą modlitwą ogarniają przede wszystkim miliony ludzi, którzy dotknięci zostali brutalnym atakiem wojskowym ze strony Rosji. W modlitwie proszą również za wszystkich rządzących i sprawujących władzę na całym świecie, wzywając ich do podjęcia dalszych zdecydowanych wysiłków na rzecz zażegnania tego konfliktu i uchronienia wielu ludzi przed śmiercią, bólem i cierpieniem.

 

  1. Biskupi z całą mocą potępiają barbarzyńską decyzję prezydenta Rosji o rozpoczęciu działań militarnych przeciwko Ukrainie. Wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz wspólnotą międzynarodową wzywają do opamiętania i zaprzestania działań wojskowych, które pochłaniają wiele ofiar, w tym także osoby cywilne.

 

  1. Równocześnie biskupi wyrażają uznanie i szacunek dla narodu ukraińskiego, który zdecydowanie broni suwerenności swego kraju i jego niepodległości. Zapewniają wszystkich ludzi dobrej woli w Ukrainie
    o duchowym wsparciu ich prawa do samostanowienia i decydowania o własnym losie we własnym kraju.

 

  1. Biskupi mają świadomość, że brak porozumienia i eskalacja konfliktu w Ukrainie może doprowadzić w krótkim czasie do wielkiej fali uchodźców. Uciekający przed wojną ludzie będą kierować się głównie do naszego kraju. Stąd też w imieniu Kościoła katolickiego w Polsce apelują do wszystkich o chrześcijańskie podejście do przybywających do naszego kraju uciekinierów. Kościół deklaruje, przy pełnym poszanowaniu polskiego prawa i procedur określonych przez polski rząd, wsparcie dla osób, które takiej pomocy będą potrzebować. Biskupi apelują o otwarcie dla sióstr i braci z Ukrainy naszych domów, hosteli, domów diecezjalnych, parafialnych, rekolekcyjnych i wszelkich miejsc, gdzie może być świadczona pomoc ludziom potrzebującym. Będzie to świadectwem naszej wiary. W przeszłości, m.in. w czasie stanu wojennego w latach osiemdziesiątych, sami wiele razy takiej bezinteresownej pomocy doświadczaliśmy.

 

  1. Przez struktury Caritas Polska, Caritas diecezjalnych i parafialnych, Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski oraz innych instytucji kościelnych świadczona będzie pomoc doraźna i długofalowa. Pierwsze wsparcie finansowe na bieżące działania kryzysowe już zostało udzielone. Podejmowane działania będą wymagać ogromnej mobilizacji wszystkich ludzi dobrej woli. Ufamy, że wielu wolontariuszy włączy się w te działania. Biskupi apelują, by w duchu solidarności i chrześcijańskiej miłości zgłaszać gotowość do niesienia pomocy w lokalnych strukturach. Równocześnie dziękują za wszelkie dotychczasowe inicjatywy, solidarność i okazywaną pomoc.

 

  1. Rada Stała KEP prosi wszystkich wierzących w Polsce o nieustanną modlitwę w intencji pokoju w Ukrainie. Zachęca wszystkich biskupów diecezjalnych do wydania stosownych decyzji, by w czasie każdej Mszy św. wznoszono prośby w tej intencji, a także odmawiano suplikacje. Poleca także podejmowanie postu w intencji ocalenia życia i zdrowia naszych sióstr i braci w Ukrainie. Rada Stała prosi również o zorganizowanie zbiórek do puszek po każdej Mszy św. w najbliższą niedzielę i Środę Popielcową na pomoc dotkniętym obecnym kryzysem w Ukrainie.

 

Módlmy się, by konflikt ten nie przerodził się w wojnę o zasięgu europejskim czy światowym.
W tym bardzo trudnym czasie członkowie Rady Stałej ogarniają troską i modlitwą wszystkich ludzi dobrej woli, zwłaszcza dotkniętych dramatem wojny, i udzielają im pasterskiego błogosławieństwa.

 

 

 

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski

25 lutego 2022 roku

 

 

 

Ewangelia na dziśCzwartek 2022-05-26, Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

J 16,16-20

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeszcze chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie». Wówczas niektórzy z Jego uczniów mówili między sobą: «Cóż to znaczy, co nam mówi: „Chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie”; oraz: „Idę do Ojca”?» Mówili więc: «Cóż znaczy ta chwila, o której mówi? Nie rozumiemy tego, co powiada». Jezus poznał, że chcieli Go pytać, i rzekł do nich: «Pytacie się jeden drugiego o to, że powiedziałem: „Chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie?” Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz przemieni się w radość».

Nie ma żadnych świąt w najbliższym czasie