This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!

Dzisiaj jest: 14 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzi: Stella, Bonawentura, Marcelin

Kraków, dnia 28 maja 2020 r.

Nr 1194/2020

Dekret

o odwołaniu dyspensy od udziału w niedzielnych Mszach świętych

1. Uwzględniając aktualną sytuację epidemiczną, obowiązujące przepisy państwowe oraz rekomendację zawartą w Komunikacie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z dnia 27 maja 2020 r. odwołuję niniejszym dekret z dnia 28 marca 2020 r., nr 851/2020, co w szczególności oznacza, że przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy świętej.
  1. Jednocześnie na podstawie kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane dla następujących grup wiernych:

a)     osoby w wieku 65 lat i więcej,

b)    osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),

c)     osoby, które czują obawę przed zarażeniem.

Gorąco zachęcam, aby wierni korzystający z dyspensy trwali na osobistej i rodzinnej modlitwie w domach. Zachęcam też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe oraz lekturę Pisma Świętego i czytań liturgicznych z danego dnia.

1. Zachęcam, aby zarówno duszpasterze jak i wierni przez stosowanie się do zaleceń sanitarnych (zachowanie odpowiedniej odległości, zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych, korzystanie z płynów dezynfekujących, itp.) wspólnie przyczyniali się do tworzenia poczucia bezpieczeństwa dla wszystkich osób pragnących uczestniczyć w nabożeństwach w świątyniach.

Arcybiskup Metropolita Krakowski

Kanclerz Kurii

14 Niedziela Zwykła 5 lipca 2020

Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Może dzisiaj, kiedy dzieci z naszej Parafii przystępują do Pierwszej Komunii Świętej głębiej powinniśmy się pochylić nad tymi Słowami.

Dziękuję  Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za generalne porządki w kościele i dekorację przed I Komunią Świętą. Proszę w przyszłym tygodniu Rodziców dzieci, które obchodzą rocznicę Komunii Świętej o posprzątanie kościoła.

Dzisiaj w naszej Parafii na Mszy Świętej o 11.15. uroczystość I Komunii Świętej. Módlmy się za nasze Dzieci, aby nigdy nie zapomniały o Bogu, którego dziś pierwszy raz w Komunii Świętej przyjmują.

Od 6 do 11 lipca Biały Tydzień. Msze Święte z udziałem Dzieci Pierwszokomunijnych w ich komunijnych strojach będą odprawiane przez cały tydzień o 17.00. Zapraszam na nie wraz z Dziećmi całe rodziny, żeby dziękowały z nimi za Eucharystię - pokarm Życia Wiecznego.

Za tydzień dzieci, które w tamtym roku przystąpiły do Komunii Świętej będą na Mszy Świętej o 11.15. obchodzić swoją rocznicę. We środę po Mszy Świętej zapraszam je z rodzicami na próbę.

Dzisiaj po każdej Mszy Świętej w Archidiecezji Krakowskiej w szczególnym czasie dla naszej Ojczyzny zostanie powtórzony Akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski, którego dokonał Przewodniczący KEP Abp Stanisław Gądecki, a na Wawelu Abp Marek Jędraszewski.

Dzisiaj w naszej Archidiecezji składka na poszkodowanych w ostatniej powodzi. W naszej Parafii składkę zbiera zespół Caritas.

Od 30 maja zniesiony został limit uczestnictwa we Mszy Świętej. Zachowana została zasada dystansu społecznego i zakładanie masek. Odwołana została dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Została udzielona nowa Dyspensa od uczestnictwa we Mszy Świętej Niedzielnej i Świąt Nakazanych dla:  osób w wieku 65 lat i więcej, osób z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), osób, które czują obawę przed zarażeniem.

Matce Najświętszej polecajmy Polskę i nasz świat w zmaganiu się z zarazą. Módlmy się również o dobry dla Polski wybór Prezydenta:

Pod Twoją obronę...

Wtorek 2020-07-14, 15. tydz. zwykły

Jezus począł czynić wyrzuty miastom, w których dokonało się najwięcej Jego cudów, że się nie nawróciły. «Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno w worze i w popiele by się nawróciły. Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam. A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, przetrwałaby aż do dnia dzisiejszego. Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie».