Dzisiaj jest: 24 Luty 2020    |    Imieniny obchodzi: Maciej, Bogusz, Modest

INTENCJE MSZY ŚW.  24 II 2020 r. -  1 III 2020 r.

24    II    Poniedziałek

17.00.  W 2 r. ur. Karola o Błogosławieństwo Boże

25    II    Wtorek

8.00.    O zdrowie i opiekę Bożą dla Józefy i Antoniego

26    II    Środa Popielec

8.00.    + Anna i Franciszek Kuros syn Bronisław

15.30.  + Piotr Kacwin (Od Haliny i Stanisława Antolak)

17.00. W 25 r. Ślubu Danuty i Jerzego Żółtek w podziękowaniu i z prośbą o Łaski Boże dla całej Rodziny

27    II   Czwartek

8.00.    O zdrowie i opiekę Bożą dla Józefa i Anny

28    II   Piątek

17.00.  + Andrzej i Eleonora Pałasz

29    II  Sobota

17.00.  + Krystyna Maciejewska

1      III Niedziela

8.00.    + Józef Langer 15 r. śm. oraz Józef Filas 76 r. śm.

9.30.    Za Parafian

11.15.  Podziękowanie Bogu za otrzymane Łaski z prośbą o dalsze Błogosławieństwo Boże w Rodzinie

W razie pomyłki proszę się zgłosić do ks. Proboszcza

Poniedziałek 2020-02-24, 7. tydz. zwykły

Mk 9,14-29

Gdy Jezus z Piotrem, Jakubem i Janem zstąpił z góry i przyszedł do uczniów, ujrzał wielki tłum wokół nich i uczonych w Piśmie, którzy rozprawiali z nimi. Skoro Go zobaczyli, zaraz podziw ogarnął cały tłum i przybiegając, witali Go. On ich zapytał: „O czym rozprawiacie z nimi?” Odpowiedział Mu jeden z tłumu: „Nauczycielu, przyprowadziłem do Ciebie mojego syna, który ma ducha niemego. Ten gdziekolwiek go chwyci, rzuca nim, a on wtedy się pieni, zgrzyta zębami i drętwieje. Powiedziałem Twoim uczniom, żeby go wyrzucili, ale nie mogli”. On zaś rzekł do nich: „O plemię niewierne, dopóki mam być z wami? Dopóki mam was cierpieć? Przyprowadźcie go do Mnie”. I przywiedli go do Niego. Na widok Jezusa duch zaraz począł szarpać chłopca, tak że upadł na ziemię i tarzał się z pianą na ustach. Jezus zapytał ojca: „Od jak dawna to mu się zdarza?” Ten zaś odrzekł: „Od dzieciństwa. I często wrzucał go nawet w ogień i w wodę, żeby go zgubić. Lecz jeśli możesz co, zlituj się nad nami i pomóż nam”. Jezus mu odrzekł: „Jeśli możesz? Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy”. Natychmiast ojciec chłopca zawołał: „Wierzę, zaradź memu niedowiarstwu!” A Jezus widząc, że tłum się zbiega, rozkazał surowo duchowi nieczystemu: „Duchu niemy i głuchy, rozkazuję ci, wyjdź z niego i nie wchodź więcej w niego”. A on krzyknął i wyszedł wśród gwałtownych wstrząsów. Chłopiec zaś pozostawał jak martwy, tak że wielu mówiło: „On umarł”. Lecz Jezus ujął go za rękę i podniósł, a on wstał. Gdy przyszedł do domu, uczniowie pytali Go na osobności: „Dlaczego my nie mogliśmy go wyrzucić?” Rzekł im: „Ten rodzaj można wyrzucić tylko modlitwą i postem”.

Środa Popielcowa
(środa, 26, luty 2020, za 2 dni)