Dzisiaj jest: 21 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzi: Albert, Janusz, Konrad

33 NIEDZIELA ZWYKŁA 17 XI 2019

Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Traktujmy poważnie te słowa, bo tylko wtedy jesteśmy w stanie ocalić swoje życie.

Dziękuję  przedstawicielom Roli Piaskówka za sprzątanie Kościoła, ofiary na kwiaty i środki czystości. W następnym tygodniu proszę przedstawicieli Roli Bachulówka I i II o posprzątanie kościoła w sobotę w godzinach rannych.

Tydzień temu obchodziliśmy XI dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Modlitwą i ofiarami wspieraliśmy Chrześcijan w Sudanie Południowym, gdzie ludzie chorują, cierpią głód i przez niepokój w państwie zmuszani są do opuszczania swoich domów. Bóg zapłać za modlitwę i ofiary.

Dzisiaj 3 Światowy Dzień ubogich. Naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy ubogich.

W tym tygodniu czwarty piątek miesiąca. W związku z tym, że Uroczystość Wszystkich Świętych wypadła w pierwszy piątek miesiąca w ten piątek zapraszam na Mszę Świętą i spotkanie klasę 6.

Wspólny wyjazd na seans filmu Nieplanowane do Nowego Targu 21 listopada o godzinie 17.30. spod szkoły.

Bardzo proszę o porządkowanie cmentarza po Uroczystościach i ostrożność przy wyrzucaniu śmieci, a szczególnie lampek do kosza. Jest to wyraz naszej troski i wdzięczności dla zmarłych i szacunku do siebie samych.

Czwartek 2019-11-21, WSPOMNIENIE OFIAROWANIA NMP

Łk 19,41-44

Gdy Jezus był już blisko Jerozolimy, na widok miasta zapłakał nad nim i rzekł: „O gdybyś i ty poznało w ten dzień to, co służy pokojowi. Ale teraz zostało to zakryte przed twoimi oczami. Bo przyjdą na ciebie dni, gdy twoi nieprzyjaciele otoczą cię wałem, obiegną cię i ścisną zewsząd. Powalą na ziemię ciebie i twoje dzieci z tobą i nie zostawią w tobie kamienia na kamieniu za to, żeś nie rozpoznało czasu twojego nawiedzenia”.