Get Adobe Flash player

Dzisiaj jest: 20 Sierpień 2022    |    Imieniny obchodzi: Sabina, Sobiesław, Bernard

 

 

20 Niedziela Zwykła 21 VIII 2022

 

Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął. Oby ten ogień płonął każdym z nas.

Bardzo dziękuję przedstawicielom Roli Cepielówka + Rusnakówka  za sprzątanie Kościoła i ofiary na kwiaty i środki czystości. Bardzo proszę w tym tygodniu przedstawicieli Roli Gapkówka o posprzątanie kościoła w sobotę w godzinach rannych.

Bardzo dziękuję Caritas Parafialnemu i Kołu Gospodyń za zorganizowanie tydzień temu pikniku rodzinnego.

Dzisiaj i jutro przy Starym Kościółku i przy Dworze będą miały miejsce kolejne wydarzenia kulturalne z okazji Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jesteśmy wszyscy na nie zaproszeni. Szczegółowy program na plakatach.

17 sierpnia 20 rocznica zawierzenia Świata Miłosierdziu Bożemu, którego dokonał Jan Paweł II w Łagiewnikach. Przygotowywaliśmy się na tę Rocznicę poprzez Nowennę Tygodni. Polecajmy szczególnie Świat i naszą Ojczyznę Miłosierdziu Bożemu w tych dniach. W Łagiewnikach w tym dniu całodzienne uroczystości. Szczegóły na stronie Sanktuarium Bożego miłosierdzia. Zachęcam do udziału.

Trwają wakacje. Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Szkoły, a przede wszystkim Uczennicom i Uczniom życzę Błogosławionych przeżywanych z Panem Bogiem Wakacji.

        Cały czas można składać ofiary remont Salki Katechetycznej. Najpierw do przyszłego roku będą prowadzone prace administracyjne, a później przejdziemy do prac budowlanych.

Polecajmy te sprawy Matce Miłosierdzia: Pod Twoją obronę…

 

21 Niedziela Zwykła 28 VIII 2022

 

Powiadam wam, nie wiem, skąd jesteście. Odstąpcie ode Mnie wszyscy, którzy dopuszczacie się niesprawiedliwości! Każdy z nas chce sprawiedliwości doświadczać. Bądźmy i my sprawiedliwi.

Bardzo dziękuję przedstawicielom Roli Gapkówka za sprzątanie Kościoła i ofiary na kwiaty i środki czystości. Bardzo proszę w tym tygodniu przedstawicieli Roli Martauzówka o posprzątanie kościoła w sobotę w godzinach rannych.

Kardynał Stanisław Dziwisz odpowiedział na prośbę naszej Parafii i ofiarował nam Relikwie Świętego Jana Pawła II. Będą one w Naszej Parafii i pomogą w modlitwie i upraszaniu Łask za przyczyną Św. Jana Pawła II.

Dzisiaj nasze Parafialne Dożynki. O 11.15. odprawimy Mszę Świętą Dziękczynną za Boże Błogosławieństwo w pracach na roli. Stowarzyszenie Zakątek Sieniawski, które w tym roku zajmuje się Liturgią zaprasza po południu od 14.30. na dożynkowy festyn przy Starej Plebanii.

Trwają wakacje. Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Szkoły, a przede wszystkim Uczennicom i Uczniom życzę Błogosławionych przeżywanych z Panem Bogiem Wakacji.

        Cały czas można składać ofiary remont Salki Katechetycznej. Najpierw do przyszłego roku będą prowadzone prace administracyjne, a później przejdziemy do prac budowlanych.

Polecajmy te sprawy Matce Miłosierdzia: Pod Twoją obronę…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 Link do plakatu Czas dla Nadziei dla Ukrainy:
https://poczta.wp.pl/api/v1/emls/9081856f31afc77fbf3ac445/attachments/1.4
 
 
 
 
 
 

 

 

       

 

 

 

KOMUNIKAT
RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
PO SPOTKANIU ONLINE W DNIU 25 LUTEGO 2022 ROKU

 

W dniu 25 lutego 2022 r., w związku z ostatnimi wydarzeniami w Ukrainie, zebrała się w trybie nadzwyczajnym online Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski.

 

  1. Biskupi z wielką uwagą, troską i niepokojem śledzą na bieżąco dramatyczne doniesienia medialne płynące z tego kraju. Swą modlitwą ogarniają przede wszystkim miliony ludzi, którzy dotknięci zostali brutalnym atakiem wojskowym ze strony Rosji. W modlitwie proszą również za wszystkich rządzących i sprawujących władzę na całym świecie, wzywając ich do podjęcia dalszych zdecydowanych wysiłków na rzecz zażegnania tego konfliktu i uchronienia wielu ludzi przed śmiercią, bólem i cierpieniem.

 

  1. Biskupi z całą mocą potępiają barbarzyńską decyzję prezydenta Rosji o rozpoczęciu działań militarnych przeciwko Ukrainie. Wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz wspólnotą międzynarodową wzywają do opamiętania i zaprzestania działań wojskowych, które pochłaniają wiele ofiar, w tym także osoby cywilne.

 

  1. Równocześnie biskupi wyrażają uznanie i szacunek dla narodu ukraińskiego, który zdecydowanie broni suwerenności swego kraju i jego niepodległości. Zapewniają wszystkich ludzi dobrej woli w Ukrainie
    o duchowym wsparciu ich prawa do samostanowienia i decydowania o własnym losie we własnym kraju.

 

  1. Biskupi mają świadomość, że brak porozumienia i eskalacja konfliktu w Ukrainie może doprowadzić w krótkim czasie do wielkiej fali uchodźców. Uciekający przed wojną ludzie będą kierować się głównie do naszego kraju. Stąd też w imieniu Kościoła katolickiego w Polsce apelują do wszystkich o chrześcijańskie podejście do przybywających do naszego kraju uciekinierów. Kościół deklaruje, przy pełnym poszanowaniu polskiego prawa i procedur określonych przez polski rząd, wsparcie dla osób, które takiej pomocy będą potrzebować. Biskupi apelują o otwarcie dla sióstr i braci z Ukrainy naszych domów, hosteli, domów diecezjalnych, parafialnych, rekolekcyjnych i wszelkich miejsc, gdzie może być świadczona pomoc ludziom potrzebującym. Będzie to świadectwem naszej wiary. W przeszłości, m.in. w czasie stanu wojennego w latach osiemdziesiątych, sami wiele razy takiej bezinteresownej pomocy doświadczaliśmy.

 

  1. Przez struktury Caritas Polska, Caritas diecezjalnych i parafialnych, Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski oraz innych instytucji kościelnych świadczona będzie pomoc doraźna i długofalowa. Pierwsze wsparcie finansowe na bieżące działania kryzysowe już zostało udzielone. Podejmowane działania będą wymagać ogromnej mobilizacji wszystkich ludzi dobrej woli. Ufamy, że wielu wolontariuszy włączy się w te działania. Biskupi apelują, by w duchu solidarności i chrześcijańskiej miłości zgłaszać gotowość do niesienia pomocy w lokalnych strukturach. Równocześnie dziękują za wszelkie dotychczasowe inicjatywy, solidarność i okazywaną pomoc.

 

  1. Rada Stała KEP prosi wszystkich wierzących w Polsce o nieustanną modlitwę w intencji pokoju w Ukrainie. Zachęca wszystkich biskupów diecezjalnych do wydania stosownych decyzji, by w czasie każdej Mszy św. wznoszono prośby w tej intencji, a także odmawiano suplikacje. Poleca także podejmowanie postu w intencji ocalenia życia i zdrowia naszych sióstr i braci w Ukrainie. Rada Stała prosi również o zorganizowanie zbiórek do puszek po każdej Mszy św. w najbliższą niedzielę i Środę Popielcową na pomoc dotkniętym obecnym kryzysem w Ukrainie.

 

Módlmy się, by konflikt ten nie przerodził się w wojnę o zasięgu europejskim czy światowym.
W tym bardzo trudnym czasie członkowie Rady Stałej ogarniają troską i modlitwą wszystkich ludzi dobrej woli, zwłaszcza dotkniętych dramatem wojny, i udzielają im pasterskiego błogosławieństwa.

 

 

 

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski

25 lutego 2022 roku

 

 

 

Ewangelia na dziśSobota 2022-08-20, Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

Mt 23,1-12

Jezus przemówił do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: «Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi. A wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony».

Nie ma żadnych świąt w najbliższym czasie