Dzisiaj jest: 24 Czerwiec 2019    |    Imieniny obchodzi: Danuta, Emilia, Jan

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 16 VI 2019

Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Nade wszystko Boży Duch prowadzi nas do prawdy o Bogu, który jest Jeden w Przenajświętszej Trójcy.

We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze Święte będą odprawione o 8.00. i 11.00. w kościele. Po Mszy Świętej o 11.00. rozpoczniemy procesję Bożego Ciała. Pierwszy Ołtarz będzie przy drodze do kościółka Św. Antoniego. Pozostałe trzy Ołtarza proszę umieścić, jak w zeszłym roku przy drodze głównej i obok kościoła. Przy kościele zakończymy procesję, odśpiewamy Te Deum.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomagali przy organizacji naszego Odpustu i jubileuszu: Radzie Parafialnej, Zakątkowi Sieniawskiemu, Młodzieży, Dzieciom. Strażakom, wszystkim, którzy porządkowali teren przy Kościółku. Panu Kościelnemu, Szafarzowi i Służbie Liturgicznej. Wszystkim, którzy się przyczynili do pięknego przeżycia tego wydarzenia.

Bardzo dziękuję  przedstawicielom Roli Królówka Dolna za posprzątanie Kościoła, ofiary na kwiaty i środki czystości. W następnym tygodniu proszę przedstawicieli Roli Pytlówka o posprzątanie kościoła w sobotę w godzinach rannych.

W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej zapraszam rodziców ministrantów na krótkie spotkanie w salce parafialnej.

We środę Mszą Świętą o 9.00. w kaplicy uroczyście zakończymy rok szkolny. Spowiedź Święta dla Dzieci i Młodzieży przed zakończeniem roku szkolnego będzie w poniedziałek 17 czerwca od 15.30. do 17.00. Bardzo proszę rodziców, żeby przypomnieli swoim dzieciom o przyjęciu tego Sakramentu, żeby z czystym sumieniem rozpoczęły wakacje.

W tym tygodniu trzeci piątek miesiąca. Msza Święta i po niej ostatnie przed wakacjami spotkanie dla klasy 6.

Za tydzień do naszej Parafii przyjadą, jak co roku Księża Salezjanie z Krakowa Pychowic, którzy budują kościół, a nasz Dekanat im patronuje. Wygłoszą kazania i zbiorą składkę na budowę Kościoła.

Po Mszach Świętych członkowie naszego Zespołu Caritas będą zbierać do puszek ofiary na leczenie dla bardo chorego naszego Parafianina.

W dniach 31 lipca do 3 sierpnia w naszej Parafii organizowana jest pielgrzymka do Warszawy, Niepokalanowa i Żelazowej Woli z okazji 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Zapisy i więcej informacji w Bibliotece Publicznej w Sieniawie i na stronach parafii.

Poniedziałek 2019-06-24, Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

Łk 1,57-66.80

Dla Elżbiety nadszedł czas rozwiązania i urodziła syna. Gdy jej sąsiedzi i krewni usłyszeli, że Pan okazał tak wielkie miłosierdzie nad nią, cieszyli się z nią razem. Ósmego dnia przyszli, aby obrzezać dziecię, i chcieli mu dać imię ojca jego, Zachariasza. Jednakże matka jego odpowiedziała: „Nie, lecz ma otrzymać imię Jan”. Odrzekli jej: „Nie ma nikogo w twoim rodzie, kto by nosił to imię”. Pytali więc znakami jego ojca, jak by go chciał nazwać. On zażądał tabliczki i napisał: „Jan będzie mu na imię”. I wszyscy się dziwili. A natychmiast otworzyły się jego usta, język się rozwiązał i mówił wielbiąc Boga. I padł strach na wszystkich ich sąsiadów. W całej górskiej krainie Judei rozpowiadano o tym wszystkim, co się. zdarzyło. A wszyscy, którzy o tym słyszeli, brali to sobie do serca i pytali: „Kimże będzie to dziecię?” Bo istotnie ręka Pańska była z nim. Chłopiec zaś rósł i wzmacniał się duchem; a żył na pustkowiu aż do dnia ukazania się przed Izraelem.