Get Adobe Flash player

Dzisiaj jest: 2 Grudzień 2021    |    Imieniny obchodzi: Balbina, Paulina, Bibiana

 

34 Niedziela Zwykła 21 listopada 2021

Chrystusa Króla Wszechświata

 

Królestwo moje nie jest z tego świata. Pamiętajmy o tym zawsze przez całe nasze życie.

       Dziękuję  Roli  Kowalczykówka + Dziatki za porządki kościele i ofiary na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu proszę przedstawicieli Roli Kalembówka o posprzątanie kościoła w sobotę rano.

W ostatnich dniach listopada pamiętajmy, że w tych dniach najbardziej pomagamy zmarłym przez zyskiwanie odpustów. Możemy je przez cały miesiąc zyskiwać pod zwykłymi warunkami w kościele (Spowiedź, Komunia, Ojcze Nasz..., Wierzę..., Modlitwa w intencjach Ojca Św.), a także na Cmentarzu modląc się za Zmarłych. Mogą je również uzyskiwać Chorzy w domu odmawiając na. Koronkę i Różaniec, medytując Ewangelię z Liturgii dla zmarłych albo ofiarując Bogu cierpienia i niedogodności swego życia.

        Zamontowaliśmy nowy witraż. Scena Nawiedzenia Św. Elżbiety przez Maryję będzie nam towarzyszyć podczas naszej modlitwy w kościele. Bóg zapłać fundatorom.

        Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Módlmy się, by nas dobrze przygotował na Boże Narodzenie i abyśmy mogli przeżyć Święta normalnie bez zarazy i niepokojów i w Rodzinach i w Ojczyźnie. Roraty będziemy odprawiać codziennie rano i wieczorem. Szczególnie na te wieczorne zapraszam dzieci z lampionami.

        W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii małżeństwo ze wspólnoty Domowego Kościoła, które opowie nam o tej wspólnocie oraz podzieli się tym, co daje im Domowy Kościół. Serdecznie zapraszamy małżeństwa do wysłuchania świadectwa po każdej Mszy Świętej.

       Od niedzieli 20 czerwca 2021 została odwołana dyspensa od obecności na Mszy  w dniu nakazanym.

       Bądźmy zdrowi i obdarzajmy się obecnością i miłością przez cały czas zarazy.         

       Matce Najświętszej polecajmy wszystkie nasze sprawy tego tygodnia: Pod Twoją obronę...

1 Niedziela Adwentu 28 listopada 2021

 

Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie spadł na was znienacka jak potrzask. To wezwanie dla nas nie tylko na Adwent ale na całe życie, byśmy go nie przegrali!

       Dziękuję  Roli  Kalembówka za porządki kościele i ofiary na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu proszę przedstawicieli Roli Dworskie Pole + Młynówka o posprzątanie kościoła w sobotę rano.

        Rozpoczęliśmy Adwent. Módlmy się, by nas dobrze przygotował na Boże Narodzenie i abyśmy mogli przeżyć Święta normalnie bez zarazy i niepokojów i w Rodzinach i w Ojczyźnie. Roraty będziemy odprawiać codziennie rano i wieczorem. Szczególnie na te wieczorne zapraszam dzieci z lampionami. Jutro wszystkie dzieci otrzymają specjalne książeczki adwentowe.

        Za tydzień na Mszy Świętej o 11.15. kolejny etap przygotowania Dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci otrzymają poświęcone Medaliki Matki Najświętszej w czasie, kiedy obchodzimy Uroczystość Jej Niepokalanego Poczęcia.

        Dzisiaj poświęciliśmy opłatki. Można je zabierać z zakrystii przez cały tydzień i w niedziele.

        Są do nabycia również w zakrystii Świece Caritas na stół wigilijny.

Dzisiaj gościmy w naszej parafii Rodzinę ze wspólnoty Domowego Kościoła, która opowie nam o tej wspólnocie oraz podzieli się tym, co daje im Domowy Kościół. Serdecznie zapraszamy małżeństwa do wysłuchania świadectwa po każdej Mszy Świętej.

       Od niedzieli 20 czerwca 2021 została odwołana dyspensa od obecności na Mszy  w dniu nakazanym.

       Bądźmy zdrowi i obdarzajmy się obecnością i miłością przez cały czas zarazy.         

       Matce Najświętszej polecajmy wszystkie nasze sprawy tego tygodnia: Pod Twoją obronę...


 

Ewangelia na dziśCzwartek 2021-12-02, Dzień powszedni

Mt 7,21.24-27

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Nie każdy, kto mówi Mi: „Panie, Panie!”, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Spadł deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. i runął, a upadek jego był wielki».

Nie ma żadnych świąt w najbliższym czasie