Dzisiaj jest: 22 Luty 2019    |    Imieniny obchodzi: Marta, Małgorzata, Piotr

6 Niedziela Zwykła 17 lutego 2019

Błogosławieni jesteście wy... Obyśmy i my właśnie takie słowa usłyszeli od Boga: Błogosławieni jesteście wy...

Dziękuję bardzo przedstawicielom Roli Dworskie Pole i Młynówka za sprzątanie kościoła i ofiary, na kwiaty i środki czystości. W przyszłym tygodniu proszę przedstawicieli Roli Kudłoskówka o posprzątanie kościoła jak zwykle w sobotę w godzinach porannych.

Dziękuję wszystkim, którzy w tym tygodniu bezinteresownie remontowali i zabezpieczali budynek starej Plebanii, żebyśmy mogli z niego jeszcze skorzystać w przyszłości. Zapraszam chętnych w przyszłym tygodniu do dalszej pracy.

Zbliża się Wielki Post. wzorem poprzednich lat, aby go lepiej przeżyć udamy się na Misterium Męki Pańskiej w Myślenicach. Misterium będzie 30 marca 2019 (sobota) o godz. 15.30. Zapisy w bibliotece. Liczba miejsc ograniczona.

Wójt Gminy informuje, że 24 lutego w Sieniawie przeprowadzone zostaną wybory Sołtysa i członków Rady Sołeckiej. Wybory przeprowadza się na zwołanym zebraniu wiejskim na godzinę 14.00. w Szkole Podstawowej w Sieniawie.

W sprawie podatków rolnych Sołtys przyjmuje w Remizie OSP w Sieniawie według harmonogramu wywieszonego na tablicach ogłoszeń.

Dyrektor Przedszkola Gminnego w Sieniawie ogłasza zapisy dzieci do Przedszkola na rok 2019/20. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń przy bramie kościelnej oraz w gablocie Kaplicy Katechetycznej.

Piątek 2019-02-22, Święto Katedry Św. Piotra Apostoła

Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: „Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?” A oni odpowiedzieli: „Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków”. Jezus zapytał ich: „A wy za kogo Mnie uważacie?” Odpowiedział Szymon Piotr: „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego”. Na to Jezus mu rzekł: „Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem ciało i krew nie objawiły ci tego, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr – Opoka, i na tej opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie”.

Środa Popielcowa
(środa, 06, marzec 2019, za 12 dni)