Dzisiaj jest: 21 Wrzesień 2019    |    Imieniny obchodzi: Hipolit, Mateusz, Daria

22 NIEDZIELA ZWYKŁA 1 IX 2019

Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony. Wiele razy przyszło nam przeżywać na własnej skórze te słowa. Módlmy się, żebyśmy je nie tylko umieli na pamięć, ale stosowali również w życiu.

Dziękuję  przedstawicielom Roli Dworskie Pole i Młynówka za sprzątanie Kościoła, ofiary na kwiaty i środki czystości. W następnym tygodniu proszę przedstawicieli Roli Kudłoskówka o posprzątanie kościoła w piątek w godzinach rannych.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przygotowali nasze Parafialne Dożynki. Dziękuję za piękny program artystyczny i festyn dożynkowy.

Jutro uroczyście rozpoczniemy Nowy Rok Szkolny 2019/2020. Mszę Świętą na rozpoczęcie Nowego Roku szkolnego odprawimy o godzinie 9.00. w kaplicy.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek adoracja po Mszy Świętej porannej. W pierwszy piątek dodatkowa Masza Święta o godz. 8.00. W pierwszy piątek Spowiedź Święta od 15.30. do 17.00.

W najbliższą sobotę nasz Parafialny Odpust ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu będą o 8.00. i o 11.00. Uroczystą Sumę z procesją Eucharystyczną odprawimy o 11.00. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Parafian w ludowych strojach. Szczególnie zapraszam Dzieci Komunijne i Rocznicowe, a także dzieci do sypania kwiatów. Zapraszam poczty sztandarowe i wszystkich, którzy niosą nasze feretrony. Niech to będzie dzień wielkiej modlitwy za naszą Parafię, której Patronuje Maryja i Św. Antoni.

Po odpuście na godzinę 20.00. jesteśmy zaproszeni na Różaniec Fatimski do Ludźmierza. Prowadzi go nasz Dekanat Rabczański. O 18.00. Parafia Rdzawka odprawia Mszę Świętą, a później poszczególne Parafie prowadzą Różaniec Fatimski. 19.30. Spytkowice, 20.00. Sieniawa, 20.30. Skawa, 21.00. Rokiciny Podhalańskie. Bardzo serdecznie zachęcam do udziału.

Zachęcam do oglądania i zarazem bardzo dziękuję autorom wystawy fotograficznej pt: Historia Sieniawy. Jest ona umieszczona wzdłuż parkingu nowego kościoła i przedstawia dzieje naszej miejscowości na przełomie lat.

Sobota 2019-09-21, ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA APOSTOŁA I EWANGELISTY

Gdy Jezus wychodził z Kafarnaum, ujrzał człowieka siedzącego w komorze celnej, imieniem Mateusz, i rzekł do niego: „Pójdź za Mną”. On wstał i poszedł za Nim. Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i siedzieli wraz z Jezusem i Jego uczniami. Widząc to, faryzeusze mówili do Jego uczniów: „Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami?” On, usłyszawszy to, rzekł: „Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: «Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary». Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników”.