Dzisiaj jest: 22 Wrzesień 2021    |    Imieniny obchodzi: Tomasz, Maurycy

25 Niedziela Zwykła 19 września 2021

Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich. Uczmy się tak postępować, a będziemy podobni do Boga!

Dziękuję  Roli  Królówka Dolna za porządki kościele i ofiary na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu proszę przedstawicieli Roli  Pytlówka o posprzątanie kościoła w sobotę rano.

Wczoraj obchodziliśmy Święto Św. Stanisława Kostki. To Patron Młodzieży. Wiemy, jak ważne jest dobre wychowanie młodych ludzi i ile czeka na nich dzisiaj zagrożeń. Nasz Arcybiskup prosi nas abyśmy w przyszłą niedzielę uczynili niedzielą Modlitwy w intencji naszej Młodzieży. Po Mszach Świętych w naszej Diecezji odbywać się będzie za tydzień również składka na Duszpasterstwo Młodzieży w Diecezji i w Parafii w której zbierana jest kwesta. Bóg zapłać wszystkim, którzy modlą się za Młodzież, wychowują ją i wspierają na różne sposoby.

Za 11 dni rozpoczniemy miesiąc Różańca Świętego Październik. Wiemy, jak ważna to Modlitwa. 25 września w sobotę odbędzie się XII pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik. Od 10.00. do 12.00. będzie Modlitwa i spotkania, a o 12.00. Msza Święta. Zachęcam do udziału. Z tej okazji nasz Arcybiskup skierował specjalny list do Zelatorów Żywego Różańca, który został im przekazany również w Naszej Parafii i dziś został odczytany wszystkim. Zachęcam nowych członków Młodzież i Dorosłych do włączenia się do Żywego Różańca w naszej Parafii i zgłoszenia się do naszych Zelatorów.

Od 17 września można oglądać w kinach film: Wyszyński zemsta czy przebaczenie. zachęcam do oglądania.

W najbliższy piątek 24 września po Mszy Świętej wieczornej w salce odbędzie się spotkanie dla Rodziców Dzieci, które w przyszłym roku mają przystąpić do I Komunii Świętej.

Od niedzieli 20 czerwca 2021 została odwołana dyspensa od obecności na Mszy  w dniu nakazanym.

Bądźmy zdrowi i obdarzajmy się obecnością i miłością przez cały czas zarazy.

Matce Najświętszej polecajmy wszystkie nasze sprawy tego tygodnia: Pod Twoją obronę...

Środa 2021-09-22, Dzień powszedni

Łk 9,1-6

Jezus zwołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami oraz władzę leczenia chorób. I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych. Mówił do nich: «Nie bierzcie nic na drogę: ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też po dwie suknie. Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, pozostańcie tam i stamtąd będziecie wychodzić. Jeśliby was gdzieś nie przyjęli, wychodząc z tego miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim!» Wyszli więc i chodzili po wsiach, głosząc Ewangelię i uzdrawiając wszędzie.