Dzisiaj jest: 27 Styczeń 2022    |    Imieniny obchodzi: Angela, Jan, Przybysław

Pasterka

Pasterka rozpoczęła się procesją z Dzieciątkiem Jezus i światłem betlejemskim z nowego kościoła do szopki zorganizowanej przez Stowarzyszenie " Zakątek Sieniawski" przy ołtarzu polowym. W szopce Dzieciątku towarzyszyły żywe zwierzęta takie jak konik, baranki, cielątko i kozy. Po mszy świętej małe dziecię Jezus w procesji zostało złożone w żłóbku w kościelnej szopce...

relacjonowała Sylwia Matejczyk

Czwartek 2022-01-27, Dzień powszedni

Mk 4,21-25

Jezus mówił ludowi: «Czy po to wnosi się światło, by je umieścić pod korcem lub pod łóżkiem? Czy nie po to, żeby je umieścić na świeczniku? Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało wyjść na jaw. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!» I mówił im: «Baczcie na to, czego słuchacie. Taką samą miarą, jaką wy mierzycie, odmierzą wam i jeszcze wam dołożą. Bo kto ma, temu będzie dodane; a kto nie ma, pozbawią go nawet tego, co ma».

Środa Popielcowa
(środa, 02, marzec 2022, za 34 dni)