Dzisiaj jest: 27 Wrzesień 2022    |    Imieniny obchodzi: Damian, Wincenty, Kosma

Konkurs Palm

Zgodnie z tradycją w naszej parafii w Niedzielę Palmową po ostatniej Mszy św. przeprowadzono coroczny Konkurs Palm Wielkanocnych. Wzięli w nim udział przedszkolacy, młodsi i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieniawie, a także dorośli parafianie. Wszystkie palmy pełne były kolorów, kreatywności i różnorodności, a w każdej z nich odnaleźć można było mnóstwo serca i wysiłku włożonego w ich przygotowanie.  Nikogo nie zdziwił fakt, że najwyższa palma konkursowa po raz kolejny rzędu należała do strażaków z OSP w Sieniawie. Palmy oceniali organizatorzy konkursu czyli Ks. Proboszcz Andrzej Jeleń oraz nauczyciele SP w Sieniawie. Wyróżnione palmy nagrodzone zostały książeczkami, a każdy uczestnik otrzymał mały słodki upominek.

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Wtorek 2022-09-27, Wspomnienie św. Wincentego ? Paulo, prezbitera

Łk 9,51-56

Gdy dopełniały się dni wzięcia Jezusa z tego świata, postanowił udać się do Jeruzalem, i wysłał przed sobą posłańców. Ci wybrali się w drogę i weszli do pewnego miasteczka samarytańskiego, by przygotować Mu pobyt. Nie przyjęto Go jednak, ponieważ zmierzał do Jeruzalem. Widząc to, uczniowie Jakub i Jan rzekli: «Panie, czy chcesz, byśmy powiedzieli: Niech ogień spadnie z nieba i pochłonie ich?» Lecz On, odwróciwszy się, zgromił ich. I udali się do innego miasteczka.