Dzisiaj jest: 21 Lipiec 2019    |    Imieniny obchodzi: Andrzej, Wiktor, Daniel

Konkurs Palm

Zgodnie z tradycją w naszej parafii w Niedzielę Palmową po ostatniej Mszy św. przeprowadzono coroczny Konkurs Palm Wielkanocnych. Wzięli w nim udział przedszkolacy, młodsi i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieniawie, a także dorośli parafianie. Wszystkie palmy pełne były kolorów, kreatywności i różnorodności, a w każdej z nich odnaleźć można było mnóstwo serca i wysiłku włożonego w ich przygotowanie.  Nikogo nie zdziwił fakt, że najwyższa palma konkursowa po raz kolejny rzędu należała do strażaków z OSP w Sieniawie. Palmy oceniali organizatorzy konkursu czyli Ks. Proboszcz Andrzej Jeleń oraz nauczyciele SP w Sieniawie. Wyróżnione palmy nagrodzone zostały książeczkami, a każdy uczestnik otrzymał mały słodki upominek.

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

2019-07-21, 16. Niedziela zwykła

Łk 10,38-42

Jezus przyszedł do pewnej wsi. Tam niejaka niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go do swego domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która siadła u nóg Pana i przysłuchiwała się Jego mowie. Natomiast Marta uwijała się koło rozmaitych posług. Przystąpiła więc do Niego i rzekła: ”Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła”. A Pan jej odpowiedział: ”Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona”.