Dzisiaj jest: 2 Grudzień 2021    |    Imieniny obchodzi: Balbina, Paulina, Bibiana

Konkurs Palm

Zgodnie z tradycją w naszej parafii w Niedzielę Palmową po ostatniej Mszy św. przeprowadzono coroczny Konkurs Palm Wielkanocnych. Wzięli w nim udział przedszkolacy, młodsi i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieniawie, a także dorośli parafianie. Wszystkie palmy pełne były kolorów, kreatywności i różnorodności, a w każdej z nich odnaleźć można było mnóstwo serca i wysiłku włożonego w ich przygotowanie.  Nikogo nie zdziwił fakt, że najwyższa palma konkursowa po raz kolejny rzędu należała do strażaków z OSP w Sieniawie. Palmy oceniali organizatorzy konkursu czyli Ks. Proboszcz Andrzej Jeleń oraz nauczyciele SP w Sieniawie. Wyróżnione palmy nagrodzone zostały książeczkami, a każdy uczestnik otrzymał mały słodki upominek.

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Czwartek 2021-12-02, Dzień powszedni

Mt 7,21.24-27

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Nie każdy, kto mówi Mi: „Panie, Panie!”, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Spadł deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. i runął, a upadek jego był wielki».