Dzisiaj jest: 26 Maj 2022    |    Imieniny obchodzi: Filip, Paulina, Marianna

Konkurs Palm

Zgodnie z tradycją w naszej parafii w Niedzielę Palmową po ostatniej Mszy św. przeprowadzono coroczny Konkurs Palm Wielkanocnych. Wzięli w nim udział przedszkolacy, młodsi i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieniawie, a także dorośli parafianie. Wszystkie palmy pełne były kolorów, kreatywności i różnorodności, a w każdej z nich odnaleźć można było mnóstwo serca i wysiłku włożonego w ich przygotowanie.  Nikogo nie zdziwił fakt, że najwyższa palma konkursowa po raz kolejny rzędu należała do strażaków z OSP w Sieniawie. Palmy oceniali organizatorzy konkursu czyli Ks. Proboszcz Andrzej Jeleń oraz nauczyciele SP w Sieniawie. Wyróżnione palmy nagrodzone zostały książeczkami, a każdy uczestnik otrzymał mały słodki upominek.

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Czwartek 2022-05-26, Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

J 16,16-20

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeszcze chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie». Wówczas niektórzy z Jego uczniów mówili między sobą: «Cóż to znaczy, co nam mówi: „Chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie”; oraz: „Idę do Ojca”?» Mówili więc: «Cóż znaczy ta chwila, o której mówi? Nie rozumiemy tego, co powiada». Jezus poznał, że chcieli Go pytać, i rzekł do nich: «Pytacie się jeden drugiego o to, że powiedziałem: „Chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie?” Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz przemieni się w radość».