Dzisiaj jest: 22 Wrzesień 2021    |    Imieniny obchodzi: Tomasz, Maurycy

Orszak Trzech Króli

W dniu 06.01.2018 r po raz pierwszy odbył się Orszak Trzech Króli, który uformował się przy kościele św. Antoniego w Sieniawie i przeszedł do kościoła parafialnego ze śpiewem prowadzonym przez panią organistkę. Uczestnicy zostali powitani przez Ks. Proboszcza Andrzeja Jelenia i ministrantów, gdzie odbyło się poświęcenie kredy i kadzidła.

Królowie przybyli konno. W roli Królów wystąpili miejscowi gospodarze: Zbigniew Węglarczyk, Roman Macioł i Krzysztof Luberda. Ubrała ich pani Danuta Plewa. Pomysłów nie zabrakło rodzicom dzieci, którzy pięknie ubrali naszych mniejszych i większych królów. Dzięki pomocy nauczycieli z SP Sieniawa i Przedszkola w Sieniawie, uroczystość miała piękną oprawę. Dziękujemy fotografom: PP. Natalii Matuszek, Kamili Budziak, Robertowi Wiśle i Edwardowi Wójcikowi za rejestrację tego wydarzenia.

Teresa Rusnak

Środa 2021-09-22, Dzień powszedni

Łk 9,1-6

Jezus zwołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami oraz władzę leczenia chorób. I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych. Mówił do nich: «Nie bierzcie nic na drogę: ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też po dwie suknie. Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, pozostańcie tam i stamtąd będziecie wychodzić. Jeśliby was gdzieś nie przyjęli, wychodząc z tego miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim!» Wyszli więc i chodzili po wsiach, głosząc Ewangelię i uzdrawiając wszędzie.