Dzisiaj jest: 22 Luty 2019    |    Imieniny obchodzi: Marta, Małgorzata, Piotr

Orszak Trzech Króli

W dniu 06.01.2018 r po raz pierwszy odbył się Orszak Trzech Króli, który uformował się przy kościele św. Antoniego w Sieniawie i przeszedł do kościoła parafialnego ze śpiewem prowadzonym przez panią organistkę. Uczestnicy zostali powitani przez Ks. Proboszcza Andrzeja Jelenia i ministrantów, gdzie odbyło się poświęcenie kredy i kadzidła.

Królowie przybyli konno. W roli Królów wystąpili miejscowi gospodarze: Zbigniew Węglarczyk, Roman Macioł i Krzysztof Luberda. Ubrała ich pani Danuta Plewa. Pomysłów nie zabrakło rodzicom dzieci, którzy pięknie ubrali naszych mniejszych i większych królów. Dzięki pomocy nauczycieli z SP Sieniawa i Przedszkola w Sieniawie, uroczystość miała piękną oprawę. Dziękujemy fotografom: PP. Natalii Matuszek, Kamili Budziak, Robertowi Wiśle i Edwardowi Wójcikowi za rejestrację tego wydarzenia.

Teresa Rusnak

Piątek 2019-02-22, Święto Katedry Św. Piotra Apostoła

Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: „Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?” A oni odpowiedzieli: „Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków”. Jezus zapytał ich: „A wy za kogo Mnie uważacie?” Odpowiedział Szymon Piotr: „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego”. Na to Jezus mu rzekł: „Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem ciało i krew nie objawiły ci tego, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr – Opoka, i na tej opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie”.

Środa Popielcowa
(środa, 06, marzec 2019, za 12 dni)