Dzisiaj jest: 23 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzi: Jerzy, Wojciech

Orszak Trzech Króli

W dniu 06.01.2018 r po raz pierwszy odbył się Orszak Trzech Króli, który uformował się przy kościele św. Antoniego w Sieniawie i przeszedł do kościoła parafialnego ze śpiewem prowadzonym przez panią organistkę. Uczestnicy zostali powitani przez Ks. Proboszcza Andrzeja Jelenia i ministrantów, gdzie odbyło się poświęcenie kredy i kadzidła.

Królowie przybyli konno. W roli Królów wystąpili miejscowi gospodarze: Zbigniew Węglarczyk, Roman Macioł i Krzysztof Luberda. Ubrała ich pani Danuta Plewa. Pomysłów nie zabrakło rodzicom dzieci, którzy pięknie ubrali naszych mniejszych i większych królów. Dzięki pomocy nauczycieli z SP Sieniawa i Przedszkola w Sieniawie, uroczystość miała piękną oprawę. Dziękujemy fotografom: PP. Natalii Matuszek, Kamili Budziak, Robertowi Wiśle i Edwardowi Wójcikowi za rejestrację tego wydarzenia.

Teresa Rusnak

Piątek 2021-04-23, Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski

J 12,24-26

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto miłuje swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec».