Dzisiaj jest: 21 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzi: Albert, Janusz, Konrad

Orszak Trzech Króli

W dniu 06.01.2018 r po raz pierwszy odbył się Orszak Trzech Króli, który uformował się przy kościele św. Antoniego w Sieniawie i przeszedł do kościoła parafialnego ze śpiewem prowadzonym przez panią organistkę. Uczestnicy zostali powitani przez Ks. Proboszcza Andrzeja Jelenia i ministrantów, gdzie odbyło się poświęcenie kredy i kadzidła.

Królowie przybyli konno. W roli Królów wystąpili miejscowi gospodarze: Zbigniew Węglarczyk, Roman Macioł i Krzysztof Luberda. Ubrała ich pani Danuta Plewa. Pomysłów nie zabrakło rodzicom dzieci, którzy pięknie ubrali naszych mniejszych i większych królów. Dzięki pomocy nauczycieli z SP Sieniawa i Przedszkola w Sieniawie, uroczystość miała piękną oprawę. Dziękujemy fotografom: PP. Natalii Matuszek, Kamili Budziak, Robertowi Wiśle i Edwardowi Wójcikowi za rejestrację tego wydarzenia.

Teresa Rusnak

Czwartek 2019-11-21, WSPOMNIENIE OFIAROWANIA NMP

Łk 19,41-44

Gdy Jezus był już blisko Jerozolimy, na widok miasta zapłakał nad nim i rzekł: „O gdybyś i ty poznało w ten dzień to, co służy pokojowi. Ale teraz zostało to zakryte przed twoimi oczami. Bo przyjdą na ciebie dni, gdy twoi nieprzyjaciele otoczą cię wałem, obiegną cię i ścisną zewsząd. Powalą na ziemię ciebie i twoje dzieci z tobą i nie zostawią w tobie kamienia na kamieniu za to, żeś nie rozpoznało czasu twojego nawiedzenia”.