Dzisiaj jest: 21 Wrzesień 2019    |    Imieniny obchodzi: Hipolit, Mateusz, Daria

Orszak Trzech Króli

W dniu 06.01.2018 r po raz pierwszy odbył się Orszak Trzech Króli, który uformował się przy kościele św. Antoniego w Sieniawie i przeszedł do kościoła parafialnego ze śpiewem prowadzonym przez panią organistkę. Uczestnicy zostali powitani przez Ks. Proboszcza Andrzeja Jelenia i ministrantów, gdzie odbyło się poświęcenie kredy i kadzidła.

Królowie przybyli konno. W roli Królów wystąpili miejscowi gospodarze: Zbigniew Węglarczyk, Roman Macioł i Krzysztof Luberda. Ubrała ich pani Danuta Plewa. Pomysłów nie zabrakło rodzicom dzieci, którzy pięknie ubrali naszych mniejszych i większych królów. Dzięki pomocy nauczycieli z SP Sieniawa i Przedszkola w Sieniawie, uroczystość miała piękną oprawę. Dziękujemy fotografom: PP. Natalii Matuszek, Kamili Budziak, Robertowi Wiśle i Edwardowi Wójcikowi za rejestrację tego wydarzenia.

Teresa Rusnak

Sobota 2019-09-21, ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA APOSTOŁA I EWANGELISTY

Gdy Jezus wychodził z Kafarnaum, ujrzał człowieka siedzącego w komorze celnej, imieniem Mateusz, i rzekł do niego: „Pójdź za Mną”. On wstał i poszedł za Nim. Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i siedzieli wraz z Jezusem i Jego uczniami. Widząc to, faryzeusze mówili do Jego uczniów: „Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami?” On, usłyszawszy to, rzekł: „Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: «Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary». Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników”.