Dzisiaj jest: 21 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzi: Albert, Janusz, Konrad

Pasterka u św. Antoniego

Wielkim wydarzeniem podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia była pasterka, która tym razem odprawiona została na ołtarzu polowym przy zabytkowym kościele pw. św. Antoniego.

Po raz pierwszy w historii naszej parafii można było podziwiać żywą szopkę. W role Świętej Rodziny, aniołów i pasterzy wcieli się aktorzy z teatralnej grupy „Jastrzębie”. Całość uwieńczona została pokazem sztucznych ogni.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Czwartek 2019-11-21, WSPOMNIENIE OFIAROWANIA NMP

Łk 19,41-44

Gdy Jezus był już blisko Jerozolimy, na widok miasta zapłakał nad nim i rzekł: „O gdybyś i ty poznało w ten dzień to, co służy pokojowi. Ale teraz zostało to zakryte przed twoimi oczami. Bo przyjdą na ciebie dni, gdy twoi nieprzyjaciele otoczą cię wałem, obiegną cię i ścisną zewsząd. Powalą na ziemię ciebie i twoje dzieci z tobą i nie zostawią w tobie kamienia na kamieniu za to, żeś nie rozpoznało czasu twojego nawiedzenia”.