Dzisiaj jest: 23 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzi: Jerzy, Wojciech

Pasterka u św. Antoniego

Wielkim wydarzeniem podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia była pasterka, która tym razem odprawiona została na ołtarzu polowym przy zabytkowym kościele pw. św. Antoniego.

Po raz pierwszy w historii naszej parafii można było podziwiać żywą szopkę. W role Świętej Rodziny, aniołów i pasterzy wcieli się aktorzy z teatralnej grupy „Jastrzębie”. Całość uwieńczona została pokazem sztucznych ogni.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Piątek 2021-04-23, Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski

J 12,24-26

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto miłuje swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec».