Dzisiaj jest: 2 Grudzień 2021    |    Imieniny obchodzi: Balbina, Paulina, Bibiana

Pasterka u św. Antoniego

Wielkim wydarzeniem podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia była pasterka, która tym razem odprawiona została na ołtarzu polowym przy zabytkowym kościele pw. św. Antoniego.

Po raz pierwszy w historii naszej parafii można było podziwiać żywą szopkę. W role Świętej Rodziny, aniołów i pasterzy wcieli się aktorzy z teatralnej grupy „Jastrzębie”. Całość uwieńczona została pokazem sztucznych ogni.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Czwartek 2021-12-02, Dzień powszedni

Mt 7,21.24-27

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Nie każdy, kto mówi Mi: „Panie, Panie!”, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Spadł deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. i runął, a upadek jego był wielki».