Dzisiaj jest: 22 Wrzesień 2021    |    Imieniny obchodzi: Tomasz, Maurycy

Pasterka u św. Antoniego

Wielkim wydarzeniem podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia była pasterka, która tym razem odprawiona została na ołtarzu polowym przy zabytkowym kościele pw. św. Antoniego.

Po raz pierwszy w historii naszej parafii można było podziwiać żywą szopkę. W role Świętej Rodziny, aniołów i pasterzy wcieli się aktorzy z teatralnej grupy „Jastrzębie”. Całość uwieńczona została pokazem sztucznych ogni.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Środa 2021-09-22, Dzień powszedni

Łk 9,1-6

Jezus zwołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami oraz władzę leczenia chorób. I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych. Mówił do nich: «Nie bierzcie nic na drogę: ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też po dwie suknie. Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, pozostańcie tam i stamtąd będziecie wychodzić. Jeśliby was gdzieś nie przyjęli, wychodząc z tego miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim!» Wyszli więc i chodzili po wsiach, głosząc Ewangelię i uzdrawiając wszędzie.