Dzisiaj jest: 22 Wrzesień 2021    |    Imieniny obchodzi: Tomasz, Maurycy

Wieczornica

21 października 2017 r. na pamiątkę wydarzeń sprzed 39 laty na Placu Św. Piotra w Rzymie grupa teatralna „Jastrzębie” i członkowie Oazy  40+, przygotowali wieczornicę w kościele parafialnym w Sieniawie.

W ten oto sposób chciano przypomnieć wydarzenie wręczenia Świętego Paliusza Ojcu św. Janowi Pawłowi II w 1978 r. i pomodlić się w nietypowy sposób, recytując wiersze wielu poetów. Zaprezentowane utwory pochodziły z repertuaru ks. Jana Twardowskiego, Izabeli Zającówny, Teresy Boguszewskiej i ks. Janusza Pasierba.

Dzięki zaangażowaniu młodzieży, pomocy Gminnego Ośrodka Kultury w Rabie Wyżnej, Księdza Proboszcza i wielu ludzi dobrej woli uroczystość miała niezapomnianą, modlitewną zadumę, przy recytowanych wierszach, muzyce poważnej i śpiewie „na żywo” pieśni tak drogich Naszemu Świętemu - Janowi Pawłowi II.

Na uwagę zasługuje pomoc w przygotowaniu prezentacji multimedialnej, dekoracji tworzącej piękny nastrój, nagłośnienie i oświetlenie aktorów oraz filmowanie i fotografowanie wydarzenia.

Nagłośnienie i oświetlenie: Edyta Trybuła i Artur Szpałek.

Prezentacja multimedialna: Sylwia Matejczyk , Wiktor Antolak i Danuta Antolak.

Dekoracja: Angelika Walkowska-Jaróg.

Fotografia: Natalia Matuszek, Kamila Budziak.

Film: Piotr Kuczaj.

Dyrygent Oazy 40+: Beata Kacwin.

Młodzież, dzieci  i dorośli z teatru „Jastrzębie”.

Gościnnie wystąpił Ks. Andrzej Jeleń.

Reżyseria: Teresa Rusnak.

Wszystkim Parafianom, którzy licznie przybyli na tę uroczystość i wspólnie modlili się z nami, składam serdecznie podziękowanie.

Teresa Rusnak

Środa 2021-09-22, Dzień powszedni

Łk 9,1-6

Jezus zwołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami oraz władzę leczenia chorób. I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych. Mówił do nich: «Nie bierzcie nic na drogę: ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też po dwie suknie. Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, pozostańcie tam i stamtąd będziecie wychodzić. Jeśliby was gdzieś nie przyjęli, wychodząc z tego miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim!» Wyszli więc i chodzili po wsiach, głosząc Ewangelię i uzdrawiając wszędzie.