Dzisiaj jest: 23 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzi: Jerzy, Wojciech

Wieczornica

21 października 2017 r. na pamiątkę wydarzeń sprzed 39 laty na Placu Św. Piotra w Rzymie grupa teatralna „Jastrzębie” i członkowie Oazy  40+, przygotowali wieczornicę w kościele parafialnym w Sieniawie.

W ten oto sposób chciano przypomnieć wydarzenie wręczenia Świętego Paliusza Ojcu św. Janowi Pawłowi II w 1978 r. i pomodlić się w nietypowy sposób, recytując wiersze wielu poetów. Zaprezentowane utwory pochodziły z repertuaru ks. Jana Twardowskiego, Izabeli Zającówny, Teresy Boguszewskiej i ks. Janusza Pasierba.

Dzięki zaangażowaniu młodzieży, pomocy Gminnego Ośrodka Kultury w Rabie Wyżnej, Księdza Proboszcza i wielu ludzi dobrej woli uroczystość miała niezapomnianą, modlitewną zadumę, przy recytowanych wierszach, muzyce poważnej i śpiewie „na żywo” pieśni tak drogich Naszemu Świętemu - Janowi Pawłowi II.

Na uwagę zasługuje pomoc w przygotowaniu prezentacji multimedialnej, dekoracji tworzącej piękny nastrój, nagłośnienie i oświetlenie aktorów oraz filmowanie i fotografowanie wydarzenia.

Nagłośnienie i oświetlenie: Edyta Trybuła i Artur Szpałek.

Prezentacja multimedialna: Sylwia Matejczyk , Wiktor Antolak i Danuta Antolak.

Dekoracja: Angelika Walkowska-Jaróg.

Fotografia: Natalia Matuszek, Kamila Budziak.

Film: Piotr Kuczaj.

Dyrygent Oazy 40+: Beata Kacwin.

Młodzież, dzieci  i dorośli z teatru „Jastrzębie”.

Gościnnie wystąpił Ks. Andrzej Jeleń.

Reżyseria: Teresa Rusnak.

Wszystkim Parafianom, którzy licznie przybyli na tę uroczystość i wspólnie modlili się z nami, składam serdecznie podziękowanie.

Teresa Rusnak

Piątek 2021-04-23, Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski

J 12,24-26

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto miłuje swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec».