Dzisiaj jest: 20 Sierpień 2022    |    Imieniny obchodzi: Sabina, Sobiesław, Bernard

Wieczornica

21 października 2017 r. na pamiątkę wydarzeń sprzed 39 laty na Placu Św. Piotra w Rzymie grupa teatralna „Jastrzębie” i członkowie Oazy  40+, przygotowali wieczornicę w kościele parafialnym w Sieniawie.

W ten oto sposób chciano przypomnieć wydarzenie wręczenia Świętego Paliusza Ojcu św. Janowi Pawłowi II w 1978 r. i pomodlić się w nietypowy sposób, recytując wiersze wielu poetów. Zaprezentowane utwory pochodziły z repertuaru ks. Jana Twardowskiego, Izabeli Zającówny, Teresy Boguszewskiej i ks. Janusza Pasierba.

Dzięki zaangażowaniu młodzieży, pomocy Gminnego Ośrodka Kultury w Rabie Wyżnej, Księdza Proboszcza i wielu ludzi dobrej woli uroczystość miała niezapomnianą, modlitewną zadumę, przy recytowanych wierszach, muzyce poważnej i śpiewie „na żywo” pieśni tak drogich Naszemu Świętemu - Janowi Pawłowi II.

Na uwagę zasługuje pomoc w przygotowaniu prezentacji multimedialnej, dekoracji tworzącej piękny nastrój, nagłośnienie i oświetlenie aktorów oraz filmowanie i fotografowanie wydarzenia.

Nagłośnienie i oświetlenie: Edyta Trybuła i Artur Szpałek.

Prezentacja multimedialna: Sylwia Matejczyk , Wiktor Antolak i Danuta Antolak.

Dekoracja: Angelika Walkowska-Jaróg.

Fotografia: Natalia Matuszek, Kamila Budziak.

Film: Piotr Kuczaj.

Dyrygent Oazy 40+: Beata Kacwin.

Młodzież, dzieci  i dorośli z teatru „Jastrzębie”.

Gościnnie wystąpił Ks. Andrzej Jeleń.

Reżyseria: Teresa Rusnak.

Wszystkim Parafianom, którzy licznie przybyli na tę uroczystość i wspólnie modlili się z nami, składam serdecznie podziękowanie.

Teresa Rusnak

Sobota 2022-08-20, Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

Jezus przemówił do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: «Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi. A wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony».