Dzisiaj jest: 15 Październik 2019    |    Imieniny obchodzi: Florentyny, Ambrożego, Gawła

Powitanie nowego Księdza Proboszcza

W niedzielę 18 grudnia 2016 r. parafia Sieniawa powitała swojego nowego proboszcza, którym zgodnie z dekretem arcybiskupa krakowskiego Stanisława Dziwisza został ks. Andrzej Jeleń. Podczas uroczystej mszy świętej dziekan dekanatu Rabka-Zdrój

ks. Antoni Zuziak dokonał obrzędu wprowadzenia nowo mianowanego proboszcza, a przedstawiciele parafii serdecznie powitali swojego nowego pasterza.

W tak wyjątkowym dniu życzymy Ci Księże Andrzeju niesłabnącego żaru ducha w trudnej kapłańskiej posłudze, abyś doświadczał szczególnej troski Bożej Opatrzności, czerpał radość z podejmowania trudnych wyzwań, nie zniechęcał się przeciwnościami i był otoczony serdecznymi przyjaciółmi, którzy nigdy nie zawiodą i zawsze będą wspierać modlitwą.

Wtorek 2019-10-15, WSPOMNIENIE ŚW. TERESY Z AVILA, DZIEWICY I DOKTORA KOŚCIOŁA

Łk 11, 37-41

Pewien faryzeusz zaprosił Jezusa do siebie na obiad. Poszedł więc i zajął miejsce za stołem. Lecz faryzeusz, widząc to, wyraził zdziwienie, że nie obmył wpierw rąk przed posiłkiem. Na to rzekł Pan do niego: «Właśnie wy, faryzeusze, dbacie o czystość zewnętrznej strony kielicha i misy, a wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości. Nierozumni! Czyż Stwórca zewnętrznej strony nie uczynił także wnętrza? Raczej dajcie to, co jest wewnątrz, na jałmużnę, a zaraz wszystko będzie dla was czyste».