Dzisiaj jest: 22 Luty 2019    |    Imieniny obchodzi: Marta, Małgorzata, Piotr

Powitanie nowego Księdza Proboszcza

W niedzielę 18 grudnia 2016 r. parafia Sieniawa powitała swojego nowego proboszcza, którym zgodnie z dekretem arcybiskupa krakowskiego Stanisława Dziwisza został ks. Andrzej Jeleń. Podczas uroczystej mszy świętej dziekan dekanatu Rabka-Zdrój

ks. Antoni Zuziak dokonał obrzędu wprowadzenia nowo mianowanego proboszcza, a przedstawiciele parafii serdecznie powitali swojego nowego pasterza.

W tak wyjątkowym dniu życzymy Ci Księże Andrzeju niesłabnącego żaru ducha w trudnej kapłańskiej posłudze, abyś doświadczał szczególnej troski Bożej Opatrzności, czerpał radość z podejmowania trudnych wyzwań, nie zniechęcał się przeciwnościami i był otoczony serdecznymi przyjaciółmi, którzy nigdy nie zawiodą i zawsze będą wspierać modlitwą.

Piątek 2019-02-22, Święto Katedry Św. Piotra Apostoła

Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: „Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?” A oni odpowiedzieli: „Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków”. Jezus zapytał ich: „A wy za kogo Mnie uważacie?” Odpowiedział Szymon Piotr: „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego”. Na to Jezus mu rzekł: „Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem ciało i krew nie objawiły ci tego, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr – Opoka, i na tej opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie”.

Środa Popielcowa
(środa, 06, marzec 2019, za 12 dni)