Dzisiaj jest: 22 Wrzesień 2021    |    Imieniny obchodzi: Tomasz, Maurycy

Powitanie nowego Księdza Proboszcza

W niedzielę 18 grudnia 2016 r. parafia Sieniawa powitała swojego nowego proboszcza, którym zgodnie z dekretem arcybiskupa krakowskiego Stanisława Dziwisza został ks. Andrzej Jeleń. Podczas uroczystej mszy świętej dziekan dekanatu Rabka-Zdrój

ks. Antoni Zuziak dokonał obrzędu wprowadzenia nowo mianowanego proboszcza, a przedstawiciele parafii serdecznie powitali swojego nowego pasterza.

W tak wyjątkowym dniu życzymy Ci Księże Andrzeju niesłabnącego żaru ducha w trudnej kapłańskiej posłudze, abyś doświadczał szczególnej troski Bożej Opatrzności, czerpał radość z podejmowania trudnych wyzwań, nie zniechęcał się przeciwnościami i był otoczony serdecznymi przyjaciółmi, którzy nigdy nie zawiodą i zawsze będą wspierać modlitwą.

Środa 2021-09-22, Dzień powszedni

Łk 9,1-6

Jezus zwołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami oraz władzę leczenia chorób. I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych. Mówił do nich: «Nie bierzcie nic na drogę: ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też po dwie suknie. Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, pozostańcie tam i stamtąd będziecie wychodzić. Jeśliby was gdzieś nie przyjęli, wychodząc z tego miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim!» Wyszli więc i chodzili po wsiach, głosząc Ewangelię i uzdrawiając wszędzie.