Dzisiaj jest: 30 Maj 2020    |    Imieniny obchodzi: Joanna, Feliks, Ferdynand

Święto Wniebowzięcia NMP

W dniu 15 sierpnia 2017 r na dziedzińcu kościoła p. w. św. Antoniego, w ołtarzu polowym odbyła się uroczysta Msza św. celebrowana przez Ks. Proboszcza Andrzeja Jelenia z okazji Święta Matki Bożej Zielnej. Parafianie przynieśli bukiety z ziół i kwiatów, jak każe tradycja.

Była to także okazja do uczestnictwa w  liturgii "Oazy Czterdziestolatków +", których wspólny śpiew uświęcił i ubogacił ową uroczystość. Czterdziestolatkowie przygotowali śpiewniki i pod kierunkiem Pani Beaty Kacwin, już po Mszy św. Wszyscy uczestnicy spotkania śpiewali pieśni maryjne i pielgrzymkowe. Obok kościoła, na placu przed starą plebanią, grupa rodziców z młodzieżą, z grupy PAN AMA, przygotowała słodki poczęstunek oraz niespodzianki, dzięki czemu spotkanie stałą się okazją do rozmów, wspomnień i radosnej wymiany poglądów. Z całego serca dziękujemy za piękne, wzruszające chwile.

Teresa Rusnak

Sobota 2020-05-30, VII Tydzień Wielkanocny

J 21,20-25

Gdy Jezus zmartwychwstały ukazał się uczniom nad jeziorem Genezaret, Piotr obróciwszy się zobaczył idącego za sobą ucznia, którego miłował Jezus, a który to w czasie uczty spoczywał na Jego piersi, i powiedział: „Panie, kto jest ten, który Cię zdradzi ?” Gdy więc go Piotr ujrzał, rzekł do Jezusa: „Panie, a co z tym będzie ?” Odpowiedział mu Jezus: „Jeżeli chcę, aby pozostał, aż przyjdę, co tobie do tego? Ty pójdź za Mną”. Rozeszła się wśród braci wieść, że uczeń ów nie umrze. Ale Jezus nie powiedział mu, że nie umrze, lecz: „Jeśli Ja chcę, aby pozostał, aż przyjdę, co tobie do tego?” Ten właśnie uczeń daje świadectwo o tych sprawach i on je opisał. A wiemy, że świadectwo jego jest prawdziwe. Jest ponadto wiele innych rzeczy, których Jezus dokonał, a które, gdyby je szczegółowo opisać, to sądzę, że cały świat nie pomieściłby ksiąg, które by trzeba napisać.