Dzisiaj jest: 21 Lipiec 2019    |    Imieniny obchodzi: Andrzej, Wiktor, Daniel

Święto Wniebowzięcia NMP

W dniu 15 sierpnia 2017 r na dziedzińcu kościoła p. w. św. Antoniego, w ołtarzu polowym odbyła się uroczysta Msza św. celebrowana przez Ks. Proboszcza Andrzeja Jelenia z okazji Święta Matki Bożej Zielnej. Parafianie przynieśli bukiety z ziół i kwiatów, jak każe tradycja.

Była to także okazja do uczestnictwa w  liturgii "Oazy Czterdziestolatków +", których wspólny śpiew uświęcił i ubogacił ową uroczystość. Czterdziestolatkowie przygotowali śpiewniki i pod kierunkiem Pani Beaty Kacwin, już po Mszy św. Wszyscy uczestnicy spotkania śpiewali pieśni maryjne i pielgrzymkowe. Obok kościoła, na placu przed starą plebanią, grupa rodziców z młodzieżą, z grupy PAN AMA, przygotowała słodki poczęstunek oraz niespodzianki, dzięki czemu spotkanie stałą się okazją do rozmów, wspomnień i radosnej wymiany poglądów. Z całego serca dziękujemy za piękne, wzruszające chwile.

Teresa Rusnak

2019-07-21, 16. Niedziela zwykła

Łk 10,38-42

Jezus przyszedł do pewnej wsi. Tam niejaka niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go do swego domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która siadła u nóg Pana i przysłuchiwała się Jego mowie. Natomiast Marta uwijała się koło rozmaitych posług. Przystąpiła więc do Niego i rzekła: ”Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła”. A Pan jej odpowiedział: ”Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona”.