Dzisiaj jest: 22 Wrzesień 2019    |    Imieniny obchodzi: Tomasz, Maurycy

Święto Wniebowzięcia NMP

W dniu 15 sierpnia 2017 r na dziedzińcu kościoła p. w. św. Antoniego, w ołtarzu polowym odbyła się uroczysta Msza św. celebrowana przez Ks. Proboszcza Andrzeja Jelenia z okazji Święta Matki Bożej Zielnej. Parafianie przynieśli bukiety z ziół i kwiatów, jak każe tradycja.

Była to także okazja do uczestnictwa w  liturgii "Oazy Czterdziestolatków +", których wspólny śpiew uświęcił i ubogacił ową uroczystość. Czterdziestolatkowie przygotowali śpiewniki i pod kierunkiem Pani Beaty Kacwin, już po Mszy św. Wszyscy uczestnicy spotkania śpiewali pieśni maryjne i pielgrzymkowe. Obok kościoła, na placu przed starą plebanią, grupa rodziców z młodzieżą, z grupy PAN AMA, przygotowała słodki poczęstunek oraz niespodzianki, dzięki czemu spotkanie stałą się okazją do rozmów, wspomnień i radosnej wymiany poglądów. Z całego serca dziękujemy za piękne, wzruszające chwile.

Teresa Rusnak

2019-09-22, 25. Niedziela zwykła

Łk 16,1-13

Jezus powiedział do swoich uczniów: ”Pewien bogaty człowiek miał rządcę, którego oskarżono przed nim, że trwoni jego majątek. Przywołał go do siebie i rzekł mu: »Cóż to słyszę o tobie? Zdaj sprawę z twego zarządu, bo już nie będziesz mógł być rządcą«. Na to rządca rzekł sam do siebie: »Co ja pocznę, skoro mój pan pozbawia mię zarządu? Kopać nie mogę, żebrać się wstydzę. Wiem, co uczynię, żeby mię ludzie przyjęli do swoich domów, gdy będę usunięty z zarządu«. Przywołał więc do siebie każdego z dłużników swego pana i zapytał pierwszego: »Ile jesteś winien mojemu panu?«. Ten odpowiedział: »Sto beczek oliwy«. On mu rzekł: »Weź swoje zobowiązanie, siadaj prędko i napisz: pięćdziesiąt«. Następnie pytał drugiego: »A ty, ile jesteś winien?«. Ten odrzekł: »Sto korcy pszenicy«. Mówi mu: »Weź swoje zobowiązanie i napisz: osiemdziesiąt«. Pan pochwalił nieuczciwego rządcę, że roztropnie postąpił. Bo synowie tego świata roztropniejsi są w stosunkach z ludźmi podobnymi sobie niż synowie światła. Ja także wam powiadam: »Zyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną, aby gdy wszystko się skończy, przyjęto was do wiecznych przybytków. Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie. Jeśli więc w zarządzie niegodziwą mamoną nie okazaliście się wierni, prawdziwe dobro kto wam powierzy? Jeśli w zarządzie cudzym dobrem nie okazaliście się wierni, kto wam da wasze? Żaden sługa nie może dwom panom służyć. Gdyż albo jednego będzie nienawidził, a drugiego miłował; albo z tamtym będzie trzymał, a tym wzgardzi.
Nie możecie służyć Bogu i Mamonie«”.