Dzisiaj jest: 26 Maj 2022    |    Imieniny obchodzi: Filip, Paulina, Marianna

Święto Wniebowzięcia NMP

W dniu 15 sierpnia 2017 r na dziedzińcu kościoła p. w. św. Antoniego, w ołtarzu polowym odbyła się uroczysta Msza św. celebrowana przez Ks. Proboszcza Andrzeja Jelenia z okazji Święta Matki Bożej Zielnej. Parafianie przynieśli bukiety z ziół i kwiatów, jak każe tradycja.

Była to także okazja do uczestnictwa w  liturgii "Oazy Czterdziestolatków +", których wspólny śpiew uświęcił i ubogacił ową uroczystość. Czterdziestolatkowie przygotowali śpiewniki i pod kierunkiem Pani Beaty Kacwin, już po Mszy św. Wszyscy uczestnicy spotkania śpiewali pieśni maryjne i pielgrzymkowe. Obok kościoła, na placu przed starą plebanią, grupa rodziców z młodzieżą, z grupy PAN AMA, przygotowała słodki poczęstunek oraz niespodzianki, dzięki czemu spotkanie stałą się okazją do rozmów, wspomnień i radosnej wymiany poglądów. Z całego serca dziękujemy za piękne, wzruszające chwile.

Teresa Rusnak

Czwartek 2022-05-26, Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

J 16,16-20

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeszcze chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie». Wówczas niektórzy z Jego uczniów mówili między sobą: «Cóż to znaczy, co nam mówi: „Chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie”; oraz: „Idę do Ojca”?» Mówili więc: «Cóż znaczy ta chwila, o której mówi? Nie rozumiemy tego, co powiada». Jezus poznał, że chcieli Go pytać, i rzekł do nich: «Pytacie się jeden drugiego o to, że powiedziałem: „Chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie?” Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz przemieni się w radość».