Dzisiaj jest: 2 Grudzień 2021    |    Imieniny obchodzi: Balbina, Paulina, Bibiana

Święto Wniebowzięcia NMP

W dniu 15 sierpnia 2017 r na dziedzińcu kościoła p. w. św. Antoniego, w ołtarzu polowym odbyła się uroczysta Msza św. celebrowana przez Ks. Proboszcza Andrzeja Jelenia z okazji Święta Matki Bożej Zielnej. Parafianie przynieśli bukiety z ziół i kwiatów, jak każe tradycja.

Była to także okazja do uczestnictwa w  liturgii "Oazy Czterdziestolatków +", których wspólny śpiew uświęcił i ubogacił ową uroczystość. Czterdziestolatkowie przygotowali śpiewniki i pod kierunkiem Pani Beaty Kacwin, już po Mszy św. Wszyscy uczestnicy spotkania śpiewali pieśni maryjne i pielgrzymkowe. Obok kościoła, na placu przed starą plebanią, grupa rodziców z młodzieżą, z grupy PAN AMA, przygotowała słodki poczęstunek oraz niespodzianki, dzięki czemu spotkanie stałą się okazją do rozmów, wspomnień i radosnej wymiany poglądów. Z całego serca dziękujemy za piękne, wzruszające chwile.

Teresa Rusnak

Czwartek 2021-12-02, Dzień powszedni

Mt 7,21.24-27

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Nie każdy, kto mówi Mi: „Panie, Panie!”, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Spadł deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. i runął, a upadek jego był wielki».