Dzisiaj jest: 21 Wrzesień 2019    |    Imieniny obchodzi: Hipolit, Mateusz, Daria

W oczekiwaniu na Zmartwychwstanie...

13 kwietnia w Wielki Czwartek, rozpoczęliśmy uroczyste obchody Triduum Paschalnego. Wspólnie wspominaliśmy mękę i śmierć Jezusa Chrystusa, a w Wielką Niedzielę Jego chwalebne Zmartwychwstanie.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii naszej parafii z tych minionych dni.

Wielki Czwartek

Wielki Piątek

Wielka Sobota

Niedziela Wielkanocna - Rezurekcja

Sobota 2019-09-21, ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA APOSTOŁA I EWANGELISTY

Gdy Jezus wychodził z Kafarnaum, ujrzał człowieka siedzącego w komorze celnej, imieniem Mateusz, i rzekł do niego: „Pójdź za Mną”. On wstał i poszedł za Nim. Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i siedzieli wraz z Jezusem i Jego uczniami. Widząc to, faryzeusze mówili do Jego uczniów: „Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami?” On, usłyszawszy to, rzekł: „Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: «Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary». Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników”.