Dzisiaj jest: 21 Wrzesień 2019    |    Imieniny obchodzi: Hipolit, Mateusz, Daria

Parafialna Droga Krzyżowa

W niedzielę 9 kwietnia 2017 r. odprawiona została parafialna Droga Krzyżowa w terenie. Kilkaset wiernych wyruszyło spod kościoła parafialnego w kierunku krzyża milenijnego znajdującego się na roli Zadziałki, gdzie znajdowała się ostatnia XIV stacja.

Podczas nabożeństwa przedstawiciele różnych grup działających przy parafii odczytali rozważania pochodzące z Drogi Krzyżowej w Koloseum. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Sobota 2019-09-21, ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA APOSTOŁA I EWANGELISTY

Gdy Jezus wychodził z Kafarnaum, ujrzał człowieka siedzącego w komorze celnej, imieniem Mateusz, i rzekł do niego: „Pójdź za Mną”. On wstał i poszedł za Nim. Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i siedzieli wraz z Jezusem i Jego uczniami. Widząc to, faryzeusze mówili do Jego uczniów: „Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami?” On, usłyszawszy to, rzekł: „Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: «Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary». Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników”.