Dzisiaj jest: 23 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzi: Jerzy, Wojciech

Parafialna Droga Krzyżowa

W niedzielę 9 kwietnia 2017 r. odprawiona została parafialna Droga Krzyżowa w terenie. Kilkaset wiernych wyruszyło spod kościoła parafialnego w kierunku krzyża milenijnego znajdującego się na roli Zadziałki, gdzie znajdowała się ostatnia XIV stacja.

Podczas nabożeństwa przedstawiciele różnych grup działających przy parafii odczytali rozważania pochodzące z Drogi Krzyżowej w Koloseum. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Piątek 2021-04-23, Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski

J 12,24-26

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto miłuje swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec».