Dzisiaj jest: 19 Marzec 2019    |    Imieniny obchodzi: Józef, Bogdan, Marek

09.04.2017 Konkurs Palm Wielkanocnych

W Niedzielę Męki Pańskiej zwanej też Palmową nasza Parafia we współpracy ze Szkołą Podstawową w Sieniawie przeprowadziła coroczny konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Wzięły w nim udział nie tylko dzieci, ale również i dorośli parafianie.

Z kilkudziesięciu palm komisja konkursowa z Księdzem Proboszczem na czele wybrała te najpiękniejsze w różnych kategoriach wiekowych. Nie było to wielką niespodzianką, że tak jak poprzednio najwyższą palmę przygotowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sieniawie.

Wtorek 2019-03-19, Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP

Mt 1,16.18-21.24a

Jakub był ojcem Józefa, męża Maryi, z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem. Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem prawym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: „Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów”. Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański.

Środa Popielcowa
(środa, 06, marzec 2019, 13 dni temu)