Dzisiaj jest: 22 Wrzesień 2021    |    Imieniny obchodzi: Tomasz, Maurycy

09.04.2017 Konkurs Palm Wielkanocnych

W Niedzielę Męki Pańskiej zwanej też Palmową nasza Parafia we współpracy ze Szkołą Podstawową w Sieniawie przeprowadziła coroczny konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Wzięły w nim udział nie tylko dzieci, ale również i dorośli parafianie.

Z kilkudziesięciu palm komisja konkursowa z Księdzem Proboszczem na czele wybrała te najpiękniejsze w różnych kategoriach wiekowych. Nie było to wielką niespodzianką, że tak jak poprzednio najwyższą palmę przygotowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sieniawie.

Środa 2021-09-22, Dzień powszedni

Łk 9,1-6

Jezus zwołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami oraz władzę leczenia chorób. I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych. Mówił do nich: «Nie bierzcie nic na drogę: ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też po dwie suknie. Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, pozostańcie tam i stamtąd będziecie wychodzić. Jeśliby was gdzieś nie przyjęli, wychodząc z tego miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim!» Wyszli więc i chodzili po wsiach, głosząc Ewangelię i uzdrawiając wszędzie.