Dzisiaj jest: 19 Marzec 2019    |    Imieniny obchodzi: Józef, Bogdan, Marek

Co słychać w Sieniawskiej Wspólnocie PANAMA?

Młodzieżowa Wspólnota PANAMA okazała się być jedną z najbardziej prężnie działających grup w naszej parafii. W oczekiwaniu na Wielkanoc młodzież wspólnie przygotowała kartki świąteczne, które rozprowadzane są po niedzielnych mszach świętych przed kościołem w okresie Wielkiego Postu. Dochód ze sprzedaży przeznaczony dostanie na dofinansowanie do wyjazdu na najbliższe Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

W niedzielę 26 marca cała wspólnota licznie udała się do Myślenic, gdzie obejrzała Misterium Męki Pańskiej „Ja Was posyłam”. Reżyserem spektaklu był pan Piotr Piecha z Teatru Ludowego w Krakowie, a odegrała go Myślenicka Grupa Teatralna.  Sztuka okazała się być dla wszystkich wielkim przesłaniem i pokrzepieniem serc na czas przygotowujący nas do zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Wtorek 2019-03-19, Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP

Mt 1,16.18-21.24a

Jakub był ojcem Józefa, męża Maryi, z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem. Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem prawym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: „Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów”. Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański.

Środa Popielcowa
(środa, 06, marzec 2019, 13 dni temu)