Dzisiaj jest: 15 Październik 2019    |    Imieniny obchodzi: Florentyny, Ambrożego, Gawła

Co słychać w Sieniawskiej Wspólnocie PANAMA?

Młodzieżowa Wspólnota PANAMA okazała się być jedną z najbardziej prężnie działających grup w naszej parafii. W oczekiwaniu na Wielkanoc młodzież wspólnie przygotowała kartki świąteczne, które rozprowadzane są po niedzielnych mszach świętych przed kościołem w okresie Wielkiego Postu. Dochód ze sprzedaży przeznaczony dostanie na dofinansowanie do wyjazdu na najbliższe Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

W niedzielę 26 marca cała wspólnota licznie udała się do Myślenic, gdzie obejrzała Misterium Męki Pańskiej „Ja Was posyłam”. Reżyserem spektaklu był pan Piotr Piecha z Teatru Ludowego w Krakowie, a odegrała go Myślenicka Grupa Teatralna.  Sztuka okazała się być dla wszystkich wielkim przesłaniem i pokrzepieniem serc na czas przygotowujący nas do zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Wtorek 2019-10-15, WSPOMNIENIE ŚW. TERESY Z AVILA, DZIEWICY I DOKTORA KOŚCIOŁA

Łk 11, 37-41

Pewien faryzeusz zaprosił Jezusa do siebie na obiad. Poszedł więc i zajął miejsce za stołem. Lecz faryzeusz, widząc to, wyraził zdziwienie, że nie obmył wpierw rąk przed posiłkiem. Na to rzekł Pan do niego: «Właśnie wy, faryzeusze, dbacie o czystość zewnętrznej strony kielicha i misy, a wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości. Nierozumni! Czyż Stwórca zewnętrznej strony nie uczynił także wnętrza? Raczej dajcie to, co jest wewnątrz, na jałmużnę, a zaraz wszystko będzie dla was czyste».