Dzisiaj jest: 23 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzi: Jerzy, Wojciech

Co słychać w Sieniawskiej Wspólnocie PANAMA?

Młodzieżowa Wspólnota PANAMA okazała się być jedną z najbardziej prężnie działających grup w naszej parafii. W oczekiwaniu na Wielkanoc młodzież wspólnie przygotowała kartki świąteczne, które rozprowadzane są po niedzielnych mszach świętych przed kościołem w okresie Wielkiego Postu. Dochód ze sprzedaży przeznaczony dostanie na dofinansowanie do wyjazdu na najbliższe Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

W niedzielę 26 marca cała wspólnota licznie udała się do Myślenic, gdzie obejrzała Misterium Męki Pańskiej „Ja Was posyłam”. Reżyserem spektaklu był pan Piotr Piecha z Teatru Ludowego w Krakowie, a odegrała go Myślenicka Grupa Teatralna.  Sztuka okazała się być dla wszystkich wielkim przesłaniem i pokrzepieniem serc na czas przygotowujący nas do zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Piątek 2021-04-23, Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski

J 12,24-26

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto miłuje swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec».