Dzisiaj jest: 30 Maj 2020    |    Imieniny obchodzi: Joanna, Feliks, Ferdynand

Co słychać w Sieniawskiej Wspólnocie PANAMA?

Młodzieżowa Wspólnota PANAMA okazała się być jedną z najbardziej prężnie działających grup w naszej parafii. W oczekiwaniu na Wielkanoc młodzież wspólnie przygotowała kartki świąteczne, które rozprowadzane są po niedzielnych mszach świętych przed kościołem w okresie Wielkiego Postu. Dochód ze sprzedaży przeznaczony dostanie na dofinansowanie do wyjazdu na najbliższe Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

W niedzielę 26 marca cała wspólnota licznie udała się do Myślenic, gdzie obejrzała Misterium Męki Pańskiej „Ja Was posyłam”. Reżyserem spektaklu był pan Piotr Piecha z Teatru Ludowego w Krakowie, a odegrała go Myślenicka Grupa Teatralna.  Sztuka okazała się być dla wszystkich wielkim przesłaniem i pokrzepieniem serc na czas przygotowujący nas do zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sobota 2020-05-30, VII Tydzień Wielkanocny

J 21,20-25

Gdy Jezus zmartwychwstały ukazał się uczniom nad jeziorem Genezaret, Piotr obróciwszy się zobaczył idącego za sobą ucznia, którego miłował Jezus, a który to w czasie uczty spoczywał na Jego piersi, i powiedział: „Panie, kto jest ten, który Cię zdradzi ?” Gdy więc go Piotr ujrzał, rzekł do Jezusa: „Panie, a co z tym będzie ?” Odpowiedział mu Jezus: „Jeżeli chcę, aby pozostał, aż przyjdę, co tobie do tego? Ty pójdź za Mną”. Rozeszła się wśród braci wieść, że uczeń ów nie umrze. Ale Jezus nie powiedział mu, że nie umrze, lecz: „Jeśli Ja chcę, aby pozostał, aż przyjdę, co tobie do tego?” Ten właśnie uczeń daje świadectwo o tych sprawach i on je opisał. A wiemy, że świadectwo jego jest prawdziwe. Jest ponadto wiele innych rzeczy, których Jezus dokonał, a które, gdyby je szczegółowo opisać, to sądzę, że cały świat nie pomieściłby ksiąg, które by trzeba napisać.