Dzisiaj jest: 24 Czerwiec 2019    |    Imieniny obchodzi: Danuta, Emilia, Jan

Co słychać w Sieniawskiej Wspólnocie PANAMA?

Młodzieżowa Wspólnota PANAMA okazała się być jedną z najbardziej prężnie działających grup w naszej parafii. W oczekiwaniu na Wielkanoc młodzież wspólnie przygotowała kartki świąteczne, które rozprowadzane są po niedzielnych mszach świętych przed kościołem w okresie Wielkiego Postu. Dochód ze sprzedaży przeznaczony dostanie na dofinansowanie do wyjazdu na najbliższe Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

W niedzielę 26 marca cała wspólnota licznie udała się do Myślenic, gdzie obejrzała Misterium Męki Pańskiej „Ja Was posyłam”. Reżyserem spektaklu był pan Piotr Piecha z Teatru Ludowego w Krakowie, a odegrała go Myślenicka Grupa Teatralna.  Sztuka okazała się być dla wszystkich wielkim przesłaniem i pokrzepieniem serc na czas przygotowujący nas do zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Poniedziałek 2019-06-24, Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

Łk 1,57-66.80

Dla Elżbiety nadszedł czas rozwiązania i urodziła syna. Gdy jej sąsiedzi i krewni usłyszeli, że Pan okazał tak wielkie miłosierdzie nad nią, cieszyli się z nią razem. Ósmego dnia przyszli, aby obrzezać dziecię, i chcieli mu dać imię ojca jego, Zachariasza. Jednakże matka jego odpowiedziała: „Nie, lecz ma otrzymać imię Jan”. Odrzekli jej: „Nie ma nikogo w twoim rodzie, kto by nosił to imię”. Pytali więc znakami jego ojca, jak by go chciał nazwać. On zażądał tabliczki i napisał: „Jan będzie mu na imię”. I wszyscy się dziwili. A natychmiast otworzyły się jego usta, język się rozwiązał i mówił wielbiąc Boga. I padł strach na wszystkich ich sąsiadów. W całej górskiej krainie Judei rozpowiadano o tym wszystkim, co się. zdarzyło. A wszyscy, którzy o tym słyszeli, brali to sobie do serca i pytali: „Kimże będzie to dziecię?” Bo istotnie ręka Pańska była z nim. Chłopiec zaś rósł i wzmacniał się duchem; a żył na pustkowiu aż do dnia ukazania się przed Izraelem.