Dzisiaj jest: 27 Styczeń 2022    |    Imieniny obchodzi: Angela, Jan, Przybysław

Rekolekcje Wielkopostne 2017

W środę 8 marca zakończyły się czterodniowe rekolekcje wielkopostne wygłoszone przez ks. Rafała Marciaka z kościoła św. Wojciech na Rynku Głównym w Krakowie. Te kilka dni okazały się być wspaniałym czasem zadumy nad własnym życiem w tym wyjątkowym czasie jakim jest Wielki Post.

Oprócz tradycyjnych nauk głoszonych podczas codziennych mszy św. Ks. Rafał spotkał się ze społecznością szkolną, nowopowstałą grupą młodzieży „Panama”, małżeństwami oraz reaktywowaną po latach Oazą 40+.  Głęboko wierzymy, że ziarno zasiane podczas tych rekolekcji wyda owocne plony nie tylko w najbliższym czasie, ale w całym naszym życiu.

Czwartek 2022-01-27, Dzień powszedni

Mk 4,21-25

Jezus mówił ludowi: «Czy po to wnosi się światło, by je umieścić pod korcem lub pod łóżkiem? Czy nie po to, żeby je umieścić na świeczniku? Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało wyjść na jaw. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!» I mówił im: «Baczcie na to, czego słuchacie. Taką samą miarą, jaką wy mierzycie, odmierzą wam i jeszcze wam dołożą. Bo kto ma, temu będzie dodane; a kto nie ma, pozbawią go nawet tego, co ma».

Środa Popielcowa
(środa, 02, marzec 2022, za 34 dni)