Dzisiaj jest: 23 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzi: Jerzy, Wojciech

Rekolekcje Wielkopostne 2017

W środę 8 marca zakończyły się czterodniowe rekolekcje wielkopostne wygłoszone przez ks. Rafała Marciaka z kościoła św. Wojciech na Rynku Głównym w Krakowie. Te kilka dni okazały się być wspaniałym czasem zadumy nad własnym życiem w tym wyjątkowym czasie jakim jest Wielki Post.

Oprócz tradycyjnych nauk głoszonych podczas codziennych mszy św. Ks. Rafał spotkał się ze społecznością szkolną, nowopowstałą grupą młodzieży „Panama”, małżeństwami oraz reaktywowaną po latach Oazą 40+.  Głęboko wierzymy, że ziarno zasiane podczas tych rekolekcji wyda owocne plony nie tylko w najbliższym czasie, ale w całym naszym życiu.

Piątek 2021-04-23, Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski

J 12,24-26

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto miłuje swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec».