Dzisiaj jest: 20 Sierpień 2022    |    Imieniny obchodzi: Sabina, Sobiesław, Bernard

Rekolekcje Wielkopostne 2017

W środę 8 marca zakończyły się czterodniowe rekolekcje wielkopostne wygłoszone przez ks. Rafała Marciaka z kościoła św. Wojciech na Rynku Głównym w Krakowie. Te kilka dni okazały się być wspaniałym czasem zadumy nad własnym życiem w tym wyjątkowym czasie jakim jest Wielki Post.

Oprócz tradycyjnych nauk głoszonych podczas codziennych mszy św. Ks. Rafał spotkał się ze społecznością szkolną, nowopowstałą grupą młodzieży „Panama”, małżeństwami oraz reaktywowaną po latach Oazą 40+.  Głęboko wierzymy, że ziarno zasiane podczas tych rekolekcji wyda owocne plony nie tylko w najbliższym czasie, ale w całym naszym życiu.

Sobota 2022-08-20, Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

Jezus przemówił do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: «Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi. A wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony».