Dzisiaj jest: 19 Marzec 2019    |    Imieniny obchodzi: Józef, Bogdan, Marek

Rekolekcje Wielkopostne 2017

W środę 8 marca zakończyły się czterodniowe rekolekcje wielkopostne wygłoszone przez ks. Rafała Marciaka z kościoła św. Wojciech na Rynku Głównym w Krakowie. Te kilka dni okazały się być wspaniałym czasem zadumy nad własnym życiem w tym wyjątkowym czasie jakim jest Wielki Post.

Oprócz tradycyjnych nauk głoszonych podczas codziennych mszy św. Ks. Rafał spotkał się ze społecznością szkolną, nowopowstałą grupą młodzieży „Panama”, małżeństwami oraz reaktywowaną po latach Oazą 40+.  Głęboko wierzymy, że ziarno zasiane podczas tych rekolekcji wyda owocne plony nie tylko w najbliższym czasie, ale w całym naszym życiu.

Wtorek 2019-03-19, Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP

Mt 1,16.18-21.24a

Jakub był ojcem Józefa, męża Maryi, z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem. Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem prawym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: „Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów”. Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański.

Środa Popielcowa
(środa, 06, marzec 2019, 13 dni temu)