Dzisiaj jest: 20 Sierpień 2022    |    Imieniny obchodzi: Sabina, Sobiesław, Bernard

Pielgrzymka do Fatimy

W związku z 100-tną rocznicą objawień w Fatimie jest propozycja parafialnej pielgrzymki do Fatimy.

Zapisy do 13 marca 2017 r. w zakrystii albo w Bibliotece Publicznej w Sieniawie u Pani Sylwii Matejczyk (tel. 18 27 75 875) .

W sprawie zapisu proszę dzwonić w godzinach:
  • pon, śr, czw 14.00 - 18.00
  • wt, sob 9.00 - 13.00

Dane potrzebne do zapisania się na listę uczestników:
  • imię i nazwisko
  • data urodzenia
  • adres zamieszkania/zameldowania (z dowodu osobistego)
  • numer dowodu osobistego
  • data ważności dowodu osobistego
  • telefon kontaktowy

Paszport nie jest wymagany.

(Program pielgrzymki)

Sobota 2022-08-20, Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

Jezus przemówił do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: «Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi. A wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony».