Dzisiaj jest: 15 Październik 2019    |    Imieniny obchodzi: Florentyny, Ambrożego, Gawła

Kolędowanie „Rabiańskiej Ślebody”

Okres Bożego Narodzenia to wspaniały czas kojarzony z kolędowaniem. Aby tradycji stało się zadość, do wspólnego śpiewu w uroczystość Trzech Króli dołączyła „Rabiańsko Śleboda”.

Podczas Mszy świętej kapela zaprezentowała przygotowane przez siebie kolędy i pastorałki, a zaraz po jej zakończeniu zaprosiła wszystkich zebranych do dalszego wspólnego kolędowania.

Wtorek 2019-10-15, WSPOMNIENIE ŚW. TERESY Z AVILA, DZIEWICY I DOKTORA KOŚCIOŁA

Łk 11, 37-41

Pewien faryzeusz zaprosił Jezusa do siebie na obiad. Poszedł więc i zajął miejsce za stołem. Lecz faryzeusz, widząc to, wyraził zdziwienie, że nie obmył wpierw rąk przed posiłkiem. Na to rzekł Pan do niego: «Właśnie wy, faryzeusze, dbacie o czystość zewnętrznej strony kielicha i misy, a wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości. Nierozumni! Czyż Stwórca zewnętrznej strony nie uczynił także wnętrza? Raczej dajcie to, co jest wewnątrz, na jałmużnę, a zaraz wszystko będzie dla was czyste».