Dzisiaj jest: 15 Październik 2019    |    Imieniny obchodzi: Florentyny, Ambrożego, Gawła

Już działamy czyli spotkania młodych i tych trochę starszych

13.02.2017 r. w naszej parafii odbyło się spotkanie młodzieży dotyczące utworzenia w Sieniawie, grupy PANAMA. Na Mszę Świętą wieczorną przybyło prawie 40 młodych ludzi. Po Eucharystii udaliśmy się do salki pod plebanią. Na zaproszenie ks. Proboszcza przyjechały z Krakowa członkinie grupy PANAMA, aby opowiedzieć o działalności wspólnoty i pomóc nam w utworzeniu jej w Sieniawie.

Krakowska grupa PANAMA to owoc Światowych Dni Młodzieży 2016. Powstała, aby jednoczyć młodych ludzi, a jej głównym celem jest wyjazd na ŚDM w 2019 r. Teraz my, Sieniawianie stawiamy pierwsze kroki. Już na początku marca odbędzie się nasze pierwsze oficjalne spotkanie. Będziemy pochylać się nad tematami z poprzednich Światowych Dni Młodzieży, które odbywały się w historii. Planowane są spotkania z ciekawymi osobami, rozmowy, wycieczki, wspólna modlitwa, praca. Wszystko po to, abyśmy jak najlepiej przygotowali się do kolejnych ŚDM, które odbędą się w Panamie w 2019r. Bardzo chcemy tam być. Ale żeby to pragnienie mogło się spełnić potrzebne będzie nasze ogromne zaangażowanie i Boże błogosławieństwo. Dlatego prosimy o modlitwę, aby to dzieło mogło się rozwijać i przynosić dobro. Nawet jeśli nie każdemu uda się wyjechać do Panamy, to spotkania na pewno zaowocują w jego życiu.

Kilka dni później odbyło się kolejne spotkanie. Tym razem uczestniczyli w nim tzw „starzy”, ale wciąż młodzi duchem oazowicze, którzy przed wieloma laty zwykli uczestniczyć w licznych pielgrzymkach oraz w formacjach Ruchu Światło – Życie. Spotkanie poprzedzone było Mszą św., która wzbogacona była wspólnym śpiew przy akompaniamencie gitar.

Za każdym razem bardzo miło nam było gościć naszych księży rodaków. Miesiąc temu podczas pierwszego spotkania oazowiczów odwiedził nas ks. Wojciech Pelczarski, a podczas ostatniego ks. Paweł Antolak.

Wtorek 2019-10-15, WSPOMNIENIE ŚW. TERESY Z AVILA, DZIEWICY I DOKTORA KOŚCIOŁA

Łk 11, 37-41

Pewien faryzeusz zaprosił Jezusa do siebie na obiad. Poszedł więc i zajął miejsce za stołem. Lecz faryzeusz, widząc to, wyraził zdziwienie, że nie obmył wpierw rąk przed posiłkiem. Na to rzekł Pan do niego: «Właśnie wy, faryzeusze, dbacie o czystość zewnętrznej strony kielicha i misy, a wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości. Nierozumni! Czyż Stwórca zewnętrznej strony nie uczynił także wnętrza? Raczej dajcie to, co jest wewnątrz, na jałmużnę, a zaraz wszystko będzie dla was czyste».