Dzisiaj jest: 23 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzi: Jerzy, Wojciech

Już działamy czyli spotkania młodych i tych trochę starszych

13.02.2017 r. w naszej parafii odbyło się spotkanie młodzieży dotyczące utworzenia w Sieniawie, grupy PANAMA. Na Mszę Świętą wieczorną przybyło prawie 40 młodych ludzi. Po Eucharystii udaliśmy się do salki pod plebanią. Na zaproszenie ks. Proboszcza przyjechały z Krakowa członkinie grupy PANAMA, aby opowiedzieć o działalności wspólnoty i pomóc nam w utworzeniu jej w Sieniawie.

Krakowska grupa PANAMA to owoc Światowych Dni Młodzieży 2016. Powstała, aby jednoczyć młodych ludzi, a jej głównym celem jest wyjazd na ŚDM w 2019 r. Teraz my, Sieniawianie stawiamy pierwsze kroki. Już na początku marca odbędzie się nasze pierwsze oficjalne spotkanie. Będziemy pochylać się nad tematami z poprzednich Światowych Dni Młodzieży, które odbywały się w historii. Planowane są spotkania z ciekawymi osobami, rozmowy, wycieczki, wspólna modlitwa, praca. Wszystko po to, abyśmy jak najlepiej przygotowali się do kolejnych ŚDM, które odbędą się w Panamie w 2019r. Bardzo chcemy tam być. Ale żeby to pragnienie mogło się spełnić potrzebne będzie nasze ogromne zaangażowanie i Boże błogosławieństwo. Dlatego prosimy o modlitwę, aby to dzieło mogło się rozwijać i przynosić dobro. Nawet jeśli nie każdemu uda się wyjechać do Panamy, to spotkania na pewno zaowocują w jego życiu.

Kilka dni później odbyło się kolejne spotkanie. Tym razem uczestniczyli w nim tzw „starzy”, ale wciąż młodzi duchem oazowicze, którzy przed wieloma laty zwykli uczestniczyć w licznych pielgrzymkach oraz w formacjach Ruchu Światło – Życie. Spotkanie poprzedzone było Mszą św., która wzbogacona była wspólnym śpiew przy akompaniamencie gitar.

Za każdym razem bardzo miło nam było gościć naszych księży rodaków. Miesiąc temu podczas pierwszego spotkania oazowiczów odwiedził nas ks. Wojciech Pelczarski, a podczas ostatniego ks. Paweł Antolak.

Piątek 2021-04-23, Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski

J 12,24-26

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto miłuje swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec».