Dzisiaj jest: 22 Wrzesień 2021    |    Imieniny obchodzi: Tomasz, Maurycy

Już działamy czyli spotkania młodych i tych trochę starszych

13.02.2017 r. w naszej parafii odbyło się spotkanie młodzieży dotyczące utworzenia w Sieniawie, grupy PANAMA. Na Mszę Świętą wieczorną przybyło prawie 40 młodych ludzi. Po Eucharystii udaliśmy się do salki pod plebanią. Na zaproszenie ks. Proboszcza przyjechały z Krakowa członkinie grupy PANAMA, aby opowiedzieć o działalności wspólnoty i pomóc nam w utworzeniu jej w Sieniawie.

Krakowska grupa PANAMA to owoc Światowych Dni Młodzieży 2016. Powstała, aby jednoczyć młodych ludzi, a jej głównym celem jest wyjazd na ŚDM w 2019 r. Teraz my, Sieniawianie stawiamy pierwsze kroki. Już na początku marca odbędzie się nasze pierwsze oficjalne spotkanie. Będziemy pochylać się nad tematami z poprzednich Światowych Dni Młodzieży, które odbywały się w historii. Planowane są spotkania z ciekawymi osobami, rozmowy, wycieczki, wspólna modlitwa, praca. Wszystko po to, abyśmy jak najlepiej przygotowali się do kolejnych ŚDM, które odbędą się w Panamie w 2019r. Bardzo chcemy tam być. Ale żeby to pragnienie mogło się spełnić potrzebne będzie nasze ogromne zaangażowanie i Boże błogosławieństwo. Dlatego prosimy o modlitwę, aby to dzieło mogło się rozwijać i przynosić dobro. Nawet jeśli nie każdemu uda się wyjechać do Panamy, to spotkania na pewno zaowocują w jego życiu.

Kilka dni później odbyło się kolejne spotkanie. Tym razem uczestniczyli w nim tzw „starzy”, ale wciąż młodzi duchem oazowicze, którzy przed wieloma laty zwykli uczestniczyć w licznych pielgrzymkach oraz w formacjach Ruchu Światło – Życie. Spotkanie poprzedzone było Mszą św., która wzbogacona była wspólnym śpiew przy akompaniamencie gitar.

Za każdym razem bardzo miło nam było gościć naszych księży rodaków. Miesiąc temu podczas pierwszego spotkania oazowiczów odwiedził nas ks. Wojciech Pelczarski, a podczas ostatniego ks. Paweł Antolak.

Środa 2021-09-22, Dzień powszedni

Łk 9,1-6

Jezus zwołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami oraz władzę leczenia chorób. I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych. Mówił do nich: «Nie bierzcie nic na drogę: ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też po dwie suknie. Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, pozostańcie tam i stamtąd będziecie wychodzić. Jeśliby was gdzieś nie przyjęli, wychodząc z tego miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim!» Wyszli więc i chodzili po wsiach, głosząc Ewangelię i uzdrawiając wszędzie.