Dzisiaj jest: 20 Sierpień 2022    |    Imieniny obchodzi: Sabina, Sobiesław, Bernard

Już działamy czyli spotkania młodych i tych trochę starszych

13.02.2017 r. w naszej parafii odbyło się spotkanie młodzieży dotyczące utworzenia w Sieniawie, grupy PANAMA. Na Mszę Świętą wieczorną przybyło prawie 40 młodych ludzi. Po Eucharystii udaliśmy się do salki pod plebanią. Na zaproszenie ks. Proboszcza przyjechały z Krakowa członkinie grupy PANAMA, aby opowiedzieć o działalności wspólnoty i pomóc nam w utworzeniu jej w Sieniawie.

Krakowska grupa PANAMA to owoc Światowych Dni Młodzieży 2016. Powstała, aby jednoczyć młodych ludzi, a jej głównym celem jest wyjazd na ŚDM w 2019 r. Teraz my, Sieniawianie stawiamy pierwsze kroki. Już na początku marca odbędzie się nasze pierwsze oficjalne spotkanie. Będziemy pochylać się nad tematami z poprzednich Światowych Dni Młodzieży, które odbywały się w historii. Planowane są spotkania z ciekawymi osobami, rozmowy, wycieczki, wspólna modlitwa, praca. Wszystko po to, abyśmy jak najlepiej przygotowali się do kolejnych ŚDM, które odbędą się w Panamie w 2019r. Bardzo chcemy tam być. Ale żeby to pragnienie mogło się spełnić potrzebne będzie nasze ogromne zaangażowanie i Boże błogosławieństwo. Dlatego prosimy o modlitwę, aby to dzieło mogło się rozwijać i przynosić dobro. Nawet jeśli nie każdemu uda się wyjechać do Panamy, to spotkania na pewno zaowocują w jego życiu.

Kilka dni później odbyło się kolejne spotkanie. Tym razem uczestniczyli w nim tzw „starzy”, ale wciąż młodzi duchem oazowicze, którzy przed wieloma laty zwykli uczestniczyć w licznych pielgrzymkach oraz w formacjach Ruchu Światło – Życie. Spotkanie poprzedzone było Mszą św., która wzbogacona była wspólnym śpiew przy akompaniamencie gitar.

Za każdym razem bardzo miło nam było gościć naszych księży rodaków. Miesiąc temu podczas pierwszego spotkania oazowiczów odwiedził nas ks. Wojciech Pelczarski, a podczas ostatniego ks. Paweł Antolak.

Sobota 2022-08-20, Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

Jezus przemówił do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: «Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi. A wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony».