Dzisiaj jest: 22 Luty 2019    |    Imieniny obchodzi: Marta, Małgorzata, Piotr

Pielgrzymka parafian z Sieniawy do Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie

21.01.2017r. odbyła się w Krakowie uroczystość dziękczynna za wieloletnią posługę duszpasterską Ks. Kard. Stanisława Dziwisza, który przeszedł na emeryturę.

Na tę uroczystość udała się grupa delegatów z Sieniawy, a wśród nich kilku uczniów Szkoły Podstawowej w Sieniawie, do której to kilkadziesiąt lat temu uczęszczał szanowny bohater tego dnia. Pielgrzymi wręczyli Kardynałowi płaskorzeźbę zabytkowego Kościółka Św. Antoniego w Sieniawie, aby przypominała mu lata dzieciństwa. Uczestniczyli w osobistym podziękowaniu, w czasie którego występował zespół muzyczny z Gimnazjum Jana Pawła II w Rabie Wyżnej "Gim Band", w którym śpiewają absolwentki naszej szkoły. Miłym zakończeniem uroczystości był wspólny obiad w gronie dostojnych gości Księdza Kardynała.

Aby ten dzień długo pozostał w pamięci, obecny ks. proboszcz -Andrzej Jeleń zabrał wszystkich do byłej swojej parafii Kościoła Mariackiego w Krakowie, a uczniowie szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w wyjątkowej podróży "windą" na balkon widokowy, z którego można oglądać ołtarz Wita Stwosza.

Relacjonowała uczestniczka pielgrzymki Jolanta Wójciak

Piątek 2019-02-22, Święto Katedry Św. Piotra Apostoła

Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: „Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?” A oni odpowiedzieli: „Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków”. Jezus zapytał ich: „A wy za kogo Mnie uważacie?” Odpowiedział Szymon Piotr: „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego”. Na to Jezus mu rzekł: „Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem ciało i krew nie objawiły ci tego, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr – Opoka, i na tej opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie”.

Środa Popielcowa
(środa, 06, marzec 2019, za 12 dni)