Dzisiaj jest: 20 Sierpień 2022    |    Imieniny obchodzi: Sabina, Sobiesław, Bernard

Pielgrzymka parafian z Sieniawy do Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie

21.01.2017r. odbyła się w Krakowie uroczystość dziękczynna za wieloletnią posługę duszpasterską Ks. Kard. Stanisława Dziwisza, który przeszedł na emeryturę.

Na tę uroczystość udała się grupa delegatów z Sieniawy, a wśród nich kilku uczniów Szkoły Podstawowej w Sieniawie, do której to kilkadziesiąt lat temu uczęszczał szanowny bohater tego dnia. Pielgrzymi wręczyli Kardynałowi płaskorzeźbę zabytkowego Kościółka Św. Antoniego w Sieniawie, aby przypominała mu lata dzieciństwa. Uczestniczyli w osobistym podziękowaniu, w czasie którego występował zespół muzyczny z Gimnazjum Jana Pawła II w Rabie Wyżnej "Gim Band", w którym śpiewają absolwentki naszej szkoły. Miłym zakończeniem uroczystości był wspólny obiad w gronie dostojnych gości Księdza Kardynała.

Aby ten dzień długo pozostał w pamięci, obecny ks. proboszcz -Andrzej Jeleń zabrał wszystkich do byłej swojej parafii Kościoła Mariackiego w Krakowie, a uczniowie szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w wyjątkowej podróży "windą" na balkon widokowy, z którego można oglądać ołtarz Wita Stwosza.

Relacjonowała uczestniczka pielgrzymki Jolanta Wójciak

Sobota 2022-08-20, Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

Jezus przemówił do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: «Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi. A wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony».