Dzisiaj jest: 30 Maj 2020    |    Imieniny obchodzi: Joanna, Feliks, Ferdynand

Pielgrzymka parafian z Sieniawy do Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie

21.01.2017r. odbyła się w Krakowie uroczystość dziękczynna za wieloletnią posługę duszpasterską Ks. Kard. Stanisława Dziwisza, który przeszedł na emeryturę.

Na tę uroczystość udała się grupa delegatów z Sieniawy, a wśród nich kilku uczniów Szkoły Podstawowej w Sieniawie, do której to kilkadziesiąt lat temu uczęszczał szanowny bohater tego dnia. Pielgrzymi wręczyli Kardynałowi płaskorzeźbę zabytkowego Kościółka Św. Antoniego w Sieniawie, aby przypominała mu lata dzieciństwa. Uczestniczyli w osobistym podziękowaniu, w czasie którego występował zespół muzyczny z Gimnazjum Jana Pawła II w Rabie Wyżnej "Gim Band", w którym śpiewają absolwentki naszej szkoły. Miłym zakończeniem uroczystości był wspólny obiad w gronie dostojnych gości Księdza Kardynała.

Aby ten dzień długo pozostał w pamięci, obecny ks. proboszcz -Andrzej Jeleń zabrał wszystkich do byłej swojej parafii Kościoła Mariackiego w Krakowie, a uczniowie szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w wyjątkowej podróży "windą" na balkon widokowy, z którego można oglądać ołtarz Wita Stwosza.

Relacjonowała uczestniczka pielgrzymki Jolanta Wójciak

Sobota 2020-05-30, VII Tydzień Wielkanocny

J 21,20-25

Gdy Jezus zmartwychwstały ukazał się uczniom nad jeziorem Genezaret, Piotr obróciwszy się zobaczył idącego za sobą ucznia, którego miłował Jezus, a który to w czasie uczty spoczywał na Jego piersi, i powiedział: „Panie, kto jest ten, który Cię zdradzi ?” Gdy więc go Piotr ujrzał, rzekł do Jezusa: „Panie, a co z tym będzie ?” Odpowiedział mu Jezus: „Jeżeli chcę, aby pozostał, aż przyjdę, co tobie do tego? Ty pójdź za Mną”. Rozeszła się wśród braci wieść, że uczeń ów nie umrze. Ale Jezus nie powiedział mu, że nie umrze, lecz: „Jeśli Ja chcę, aby pozostał, aż przyjdę, co tobie do tego?” Ten właśnie uczeń daje świadectwo o tych sprawach i on je opisał. A wiemy, że świadectwo jego jest prawdziwe. Jest ponadto wiele innych rzeczy, których Jezus dokonał, a które, gdyby je szczegółowo opisać, to sądzę, że cały świat nie pomieściłby ksiąg, które by trzeba napisać.